Блог команди Nravo Kids

КАЗКИ: Таємниця двох веселих гусаків

23.07.2015

Хто чув пісеньку про двох веселих гусей, що жили у бабусі? Є ще гарний шанс послухати цю класну пісню тут. Але про те, куди ж ходили мити ноги бабусині гусаки, навряд чи ви знаєте…

І не тому, що це замовчується у пісні: “десь біля канавки”, причина в тому, що це ТАЄМНИЦЯ! Справжнісінька. Але завжди знаходиться хтось, хто дуже-предуже хоче дізнатися секрет і не відступає, поки не знайде відповідь.

Отож, як почули пісню “Жили у бабусі два веселі гусі” у Музичному лісі лисенятка, кинулися вони дізнаватися усе про бабусиних гусей. Ні, ні, не подумайте, що линята хотіли їх з’їсти. Зовсім ні. Але наші оранжеві пухнастики люблять про усе знати, то ж тепер у них була цікава тема для дослідження.

Пішли лисенята у село, щоб поговорити з гусьми. Та не дійшли. Сільські песики, як тільки почули і побачили їх, то здійняли такий лемент, що лисенятка відразу втекли. “Може якось домовитися з собачками?” – думали собі лисенята. Але ніяк це їм не вдавалося. І щоразу песики проганяли лисенят, ще й тішилися, що ті накивали п’ятами.

Тоді лисенята почали діяти, як справжні детективи. Вони виходили на узлісся Музичного лісу і у бінокль стежили за гусьми. Але і це не завжди допомагало, бо гусаки могли перейти на інший бік села і загубитися за кущами, деревами.

Хитрі лисенята задумали перевдягнутися в індіанські костюми, щоб порозмовляти з гусьми. Вони вдягнули вінки з пір’ям на голови, намисто на шию та зробили собі спідниці з листя, тепер їх навіть рідна мама-лисичка у лісі не впізнала б.

Лисенята сміливо вирушили у село. Не встигли й кілька кроків ступити біля першої хати, як почули гавкіт. То песики швидко їх розкусили, бо почули лисячий запах. Не вдався і цей трюк лисеняткам.

Тоді малі вигадники відправили до гусей листа із запрошенням на ігри на галявині між селом та лісом. Дикий голуб приніс листа до скриньки. Але він не знав, що кожен лист перевіряє мишка-нишпорка. Закинув голуб листа у скриньку і сів на гілці, чекаючи на відповідь. Птах і не помітив, що мишка прибігла, у скриньку заскочила і увесь лист перечитала. Вона так захотіла побавитися з  лісовими звірятами, що вирішила переконати гусей, щоб вони погодилися.

Мишка прибігла до гусей і давай кликати їх до скриньки, щоб вони подивилися, що їм лист прийшов. Гуси прочитали запрошення і дуже здивувалися. Але і вони любили всілякі вигадки та забавки, тому вирішили відписати, що прийдуть.

Мишка відразу ж дістала своє перо для листів і сіла відписувати, не забула згадати і про себе, як поважну мишку, подругу гусаків. Нарешті мишка дописала і відкрила скриньку, а вона так завжди робила – залазила всередину і шкрябала пером листи своїм друзям.  Голуб відразу побачив нового листа. Він підлетів і забрав його. І цей день був щасливим для лисенят – вони дізналися, що зможуть подружитися з гусаками :) А це так приємно – бачити, що тобі відповідають на дружбу та ще й такі цікаві персони.

Невдовзі усі наші герої зустрілися на залитій сонцем галявині. І цілий ранок лисенята змагалися з гусьми на спритність. А мишка аж попискувала, коли їй вдавалося вигравати і в гусей, і у мишенят, вона вже навіть уявляла, як напише про цей гарний день своїй подрузі з далеких країв.

Сьогодні звірятам разом було весело, а ще вони поділилися іграми між собою. І лисенята вирішили навчити смішних і класних ігор усіх лісових жителів.

– А чому ви нас покликали до себе? – запитали гуси.

– Ну, ми, – почали невпевнено лисенятка, – Хотіли дізнатися, куди ви ходите, коли вас бабуся шукає?

Лисенятка дивилися на гусей затамувавши подих: скажуть чи ні?

– Хах, та от воно що, – усміхнулися гуси. – Ми цього нікому не можемо розказати.

Лисенята похнюпили свої носики. Але за хвильку оранжеві пухнастики запропонували своїм новим пернатим друзям: – Раз така справа, то не розказуйте свою таємницю, але приходьте до нас ще бавитися.

І так вони зустрічалися кожних вихідних. Згодом їхня компанія поповнилася маленькими звірятами з лісу та друзями гусей і мишки. Вони разом вчилися співати пісень, грати на музичних інструментах і бігали по м’якій траві, спостерігали за жуками та навіть танцювали.

І от гусаки одного дня не втрималися. І показали усім звірятам свою криївку. Вхід до чудової галявини у лісі знали тільки наші гуси та мишка. Тож лісові звірята не могли очей відвести – так гарно все кругом: бінокль, феєрверки, чудернацькі пристрої та фотовиставка прямо на дереві.

А ще на цій галявині була справжнісінька машина для виготовлення морозива. І гуси готували морозиво та пригощали ним усіх. Смакота: кращого солоду звірі ще не куштували.
Отак несподівано відкрилася таємниця, де ж так довго мили ноги гусаки? А ще більше цікавинок про цих гусей ви знайдете у нашій грі “Всяка Музяка”.

казки