Блог команди Nravo Kids

НАШІ ПЕРЕКЛАДИ: Відеоігри та дошкільнята

14.04.2016

Оскільки планшети, особливо невеликі й портативні, стали всюдисущими в нашому житті, маленькі діти мають можливість проводити чимало часу за іграми на різних пристроях. І хоч не завжди є час займатися дитиною, коли вона з головою поринула у екран, гру з її атмосферою та звуками, найкраще навчання проходитиме, якщо дитина взаємодіє з вами так само, як з грою.

Ставити запитання, даючи малюку шанс показати вам, що він освоїв і дозволити йому описати, як він бачить гру, — це все способи допомогти йому отримати максимальну віддачу від ігор. Не дивуйтеся, до речі, якщо він бачить гру зовсім інакше, ніж ви! (Стаття англійською тут)

переклади

5 способів взяти якнайбільше від цифрових ігор

Запитуйте дитину, які цифрові ігри їй подобаються? Ваші запитання наштовхнуть дитину на роздуми про те, що буде далі: Що ви намагаєтеся зробити? Що станеться, якщо натиснути на цю кнопку? Якщо ви не відчуваєте впевненості щодо використання гри, приєднайтеся до дитини, щоб дізнатися більше про її вибір.

Запитайте дитину, що вона почерпнула з гри чи рівня? Дізнайтеся, що ваша дитина розуміє під час ігрового сеансу. Бо досягнення певного рівня ще не означає, що дитина засвоїла і зрозуміла нову інформацію. В такому випадку можуть допомогти навідні запитання: Що ти зробив нового? Ти вже робив це раніше? Що ти зробиш, якщо трапиться те саме?

переклади

Обмежуйте кількість часу за грою в цифрові гри, навіть ті, які передбачають фізичні рухи. Активні гри на відкритому повітрі, стосунок з друзями і сім’єю, заняття з декоративно-прикладного мистецтва, а також вивчення інших видів ігор — це ключ до розвитку.

Ознайомтеся з рейтингами гри і скористайтеся підсумовуванням рейтингів. В статті йдеться про міжнародну коаліцію рейтингувань за віком Entertainment Software Rating Board, що надає рейтинги за віком та оцінкою контенту, котрі відображаються на всіх комп’ютерних та відеоіграх. Для батьків, які хочуть отримати більш конкретну інформацію, вони також пропонують звід рейтингів.

Вийдіть за межі рейтингів. Сайт з оглядами ігор як Common Sense Media пропонує орієнтовані на батьків огляди до популярних відеоігор, а також скріншоти та іншу корисну інформацію. Після прочитання кількох оглядів можна гру взяти на прокат або позичити  і випробувати, перш ніж вирішите купити.

переклади

4  якості гри, що дають користь розвитку дітей

Кілька рівнів складності. Можливість встановлювати рівень складності дозволяє гравцеві/дитині безкінечно починати гру в режимі дослідника. Як тільки програма освоєна, можна перейти далі на більш складні рівні в своєму власному темпі.

Шанси для прийняття рішень. Шукайте ігри та заходи, які дають дитині можливості  висловлювати свої переваги й інтереси, а не ті, де все заздалегідь передбачено програмним забезпеченням. Свобода вибору кольору чи героя на початку гри — а також можливість змінювати вибір під час гри — буде розвивати в дитини незалежність і відчуття контролю.

Кілька гравців відразу. Гра в комп’ютерну гру або програму з кимось — ще однією дитиною або, можливо, з вами — дає дитині можливість говорити про те, чого вона навчилася і що для себе відкрила. Такі розмови є відмінним способом дізнатися, що вона переживає. Ви можете бути здивовані побаченим: те, що дитина робить, може відрізнятися від того, що вона думає про свою дію.

переклади

Відсутність стереотипів і насильства. Культурні упередження можуть бути вбудовані в деякі види діяльності. Наприклад, голос персонажа може підключати певний акцент до негативної поведінки. Читайте огляди ігор, перш ніж робити будь-які покупки. Уникайте ігор, чиї персонажі використовують насильство для вирішення конфлікту.

переклади