10 українських електронних книг для малюків, дітей і підлітків

Хто пригадує, яку першу книжку він гортав? В наш час зростає ймовірність, що для когось першою буде електронна книжка. Принаймні, вони вже з’явилися в інтернет-магазинах. Наш огляд зорієнтує відразу по вікових категоріях, а далі детальніше за змістом та функціями програм, де знайти ці книжки або переглянути відеоогляди. Усім приємного читання і вибирайте для себе найкраще!

Книжки для дітей до 5 років

«Ходить котик по лавочці» (Authentius)

Книжка з іграми, забавлянками для найменших, хоча, насправді її читають батьки та дідусі-бабусі. Саме їм примовлянки стануть в пригоді під час пеленання, купання, годування дітей чи онуків. Книга не анімована.

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

Тексти, зібрані у цій книжечці, рекомендують примовляти або наспівувати. Дорослі мають можливість вивчити мелодії за нотами, або з голосу. Також дитині можна вмикати озвучені мелодії. Забави погруповані відповідно до етапів розвитку дитини. Головні герої ігор та віршиків одягнуті у різні національні костюми, які носили в цьому регіоні України. Книга має сторінку на Фейсбуці, що полегшує зв’язок з видавцями. Придбати гру можна на AppStore, Google Play та Amazon.

“Хто у горах?” (Nravo Kids)

Це додаток для малих дітей, які ще самі не вміють читати від року до трьох. Перша частина програми — пізнавальна історія “Хто у горах?” — захоплююча мандрівка в гори, де дід Іван та його улюблені тварини крок за кроком допомагають діткам пізнавати світ. Малюки можуть слухати діалог, відповідати на запитання або переглядати історію в режимі мультика і спілкуватися з батьками про світ, який вони бачать. Діти знайомляться з тваринами, чують їх назви та голоси; засвоюють елементи лічби; вчаться логічно відповідати на запитання. Щоб гра отак “заснула”, потрібно у налаштуваннях виставити потрібну кількість часу. Батьки можуть вибирати і пояснити дитині, скільки вона може бавитись, бо далі усі герої гри лягають спати. Історія “Хто у горах” є у вільному доступі на App Store.

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

«Завітай у гості» (Glowberry Books)

 Тут є мінімум тексту та багато дитячої активності. Спочатку дитина вибирає гостей для частування. А потім їх можна розсадити за столом, погратися з ними, нагодувати й зробити фотографію на пам’ять. Якщо дитина не вміє читати, не біда — всі завдання легко зрозуміти, оскільки вони озвучені. Є можливість вибрати зручну користувачеві мову: англійська / українська.

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

У грі «Чаювання» є 11 веселих гостей. Бабуся в’яже теплий шарф, дідусь читає газету, лялька Поліна постійно змінює зачіски, а ще за столом можуть сидіти тваринки. Гостям можна накладати на тарілки фрукти, печиво чи тістечка, наливати чай, якщо вони випили напій з горнятка.

блог Nravo Kids

Гра “Чаювання” є у вільному доступі, а дві інші гри “Пікнік” та “Новий Рік” — платні. Програму можна завантажити безкоштовно на AppStore та Google Play.

Книжки для дітей 5-8 років

«All Things Yummy to Treat your Tummy» — «Книжка-з’їжка» (Glowberry Books)

Тримовний (українсько-англійсько-російський) додаток «All Things Yummy» створено на основі друкованої «Книжки-з’їжки» Ольги Черепанової та Каті Галицької (ілюстрації Ольги Дегтярьової). Дуже вдалий варіант поєднання інтерактивних елементів з текстом. Завдяки озвученню всіх текстів, тут доволі добре зорієнтуються дітки, які ще не навчилися читати, а для тих, хто добре читає, це повноцінна книжка та поле для дослідження.

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

Дитина бавиться і допомагає мамі на кухні, вчиться готувати найпростіші страви (бутерброд, яєшню, кашу, торт), розсаджувати гостей, сервірувати стіл, давати раду з холодильником і газовою плитою. Корисні навички закріплюються у процесі гри легко і з приємністю.Додаток доволі великий, якісний та змістовний — 35 повністю ілюстрованих й анімованих сторінок. Видавці рекомендують цю інтерактивну історію дітям від 3 до 12. І не тільки дітям :) Відеоогляд дасть ще більше інформації.
У вільному доступі книжку можна знайти на Google Store та купити на App Store.

блог Nravo Kids

Гра “Чаювання” є у вільному доступі, а дві інші гри “Пікнік” та “Новий Рік” — платні. Програму можна завантажити безкоштовно на AppStore та Google Play.

«Райдугони» (Glowberry Books)

«All Things Yummy to Treat your TummПригоди Райдугонів — популярна серія книг та додатків про різнокольорових братів-драконів для дітей 4-7 років. Сім драконів-райдугонів будують веселки й мандрують небесними просторами, переживаючи захопливі пригоди. Весь текст озвучений. На кожній сторінці є анімації. Гравці допомагають головним персонажам збудувати транспортні засоби. Книжку можна читати самому, слухати або вмикнути тільки озвучення й активно тапати по екрані створюючи свій мультик під цікаву розповідь.

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

Гравець активно включений в пригоду. Він має можливість самотужки запускати машинки та допомагати Райдугонам перемогти злу Королеву Мух, яка хоче обманом перемогти в гонках. Поглянути на це дійство можна у відеоогляді.
Книжки «Райдугони та Маленький Сонько» і «Райдугони та великі перегони» можна завантажити на AppStore.

Гра “Чаювання” є у вільному доступі, а дві інші гри “Пікнік” та “Новий Рік” — платні. Програму можна завантажити безкоштовно на AppStore та Google Play.

«Люба Жужжа» (Анастасія та Анатолій Лавренішині)

Розробники кажуть, що це казки для дітей молодшого шкільного віку 6-8 років і для дорослих:) І тут можна цілком погодитися. Дорослі оцінять і оформлення, і можливість прочитати-прослухати переклади різними мовами (українська, французька й англійська).

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

Зараз доступна одна казка, але вже кілька готуються до випуску їхні назви відомі, а статус “скоро буде” надихає на те, щоб дочекатися продовження неймовірної історії.Казку можна безплатно завантажити на iPad та Android.

Книжки для дітей від 8 років

«Antomimes: the language monsters» (Smart Adventure)

«Антоміми. Мовні монстри» – інтерактивна версія-гра однойменної друкованої книжки творчої майстерні «Аґрафка» («Видавництво Старого Лева», 2014). Додаток англомовний. У грі вивчення антонімів відбувається на основі гри про тренування пам’яті та підкріплюється умінням розрізняти емоції. Спочатку дитина бачить дивовижних монстрів, які візуалізують слова протилежних значень і дають можливість зрозуміти, що таке антоніми?

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

Вивчення нових слів відбувається у формі захоплюючої гри. Тут є 24 монстри та можливість створювати власних персонажів, щоб складати нові пари антонімів. Як це виглядає, можна побачити у відеоогляді.У грі є внутрішні покупки, захищені батьківським контролем. Англомовний додаток можна завантажити безплатно на AppStore.

блог Nravo Kids

«Ґаджетаріум» (Gutenbergz)

Хоча видавці зазначили, що додаток для дітей 9-11 років, ця аудиторія значно більша у напрямку зростання віку. В програмі представлені 23 ґаджети, винайдені з періоду 5000 років до нашої ери до 2013 року. Тут можна випробувати кожен ґаджет, прочитати інформацію про прилад, прослухати цікаву довідку, покрутити його на 360 градусів і навіть створити свій виріб, назвати його і розмістити у власну колекцію.

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

Музика і дикторська начитка занурюють в атмосферу пригод та відкриттів. Книга інформативна і легка для сприйняття. Дітям цікаво дізнаватися, а дорослим освіжати знання про те, як розвивався технічний прогрес на планеті.
Відеоогляд допоможе відчути цю атмосферу. Додаток на AppStore безплатний.

«Снігова Королева» («А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»)

Один з перших українських проєктів такого роду (і, здається, поки що єдиний від А-ба-ба-га-ла-ма-га), зроблений дуже добротно та зі смаком. Вражають не лише ілюстрації, що є неймовірними самі по собі (навіть оригінальна паперова книга – просто фантастично красива!), а й цікаві елементи інтерактиву, з використанням різних функціональних можливостей планшетів, з реальною “фізикою” об’єктів, продуманою механікою. Тут є відеоогляд.

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

Тут можна роздмухати полум’я в каміні чи натрусити снігу, побачити себе у дзеркалі злого троля, відшукати загублені на сторінках предмети абощо. Додайте до цього приємне озвучення, неповторну сніжну атмосферу зими та різдвяних свят, і ви зрозумієте, чому за цю книгу просять заплатити аж $6 (досить багато, порівняно з середньостатистичними дитячими програмами).
Книжка доступна трьома мовами – українською, англійською та російською, – у форматі для iPad (платно) та Android (безплатна пробна версія).

«Котигорошко” (KievSeaPirates)

Один з перших українських проєктів такого роду (і, здається, поки що єдиний від А-ба-ба-га-ла-ма-га), зроблений дуже добротно та зі смаком.

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

Після повного прочитання книги цікаво буде повертатися до неї, щоб пройти ігри та оживити улюблених героїв у анімаціях. Відеоогляд найкраще допоможе оцінити книгу :)Одним словом, максимально якісний та естетично-приємний український продукт, навіть гордість розпирає за наших колег! Скоро обіцяють випустити ще одну казку – про солом’яного бичка!Книга також під iPad, перекладена на декілька мов, українська версія доступна безплатно.Nravo Kids бажає усім приємного читання!