З яких ігор та книг діти можуть дізнатися про мистецтво?

Сьогодні у нашій рубриці для вас огляд-тандем гри та книжки про мистецтво. Гра Living Paintings: Thyssen-Bornemisza Museum (Живі картини: Музей Тіссен–Борнеміса) та книга “Як розмовляти з дітьми про мистецтво?” Франсуази Барб-Ґалль. Обидва продукти розраховані на приблизно однакового віку дітей – від шести років і вище. А багатьом дорослим у нашій команді сподобалося і бавитися, і книжка відкрила чимало цікавого. Може, ми просто залишаємося відкритими до вражень, як діти? :)
Спочатку про гру. Living Paintings: Thyssen-Bornemisza Museum — безплатна навчальна гра на платформі iOS, для дітей віком 6-8 років (дорослим не менш цікава), з функцією вибору мови (підтримує десяток найпоширеніших у світі мов). Якраз гарна нагода попрактикувати англійську.
Тут є шість мініігор з різними ігровими механіками, тематика — сучасне та класичне мистецтво. У кожній темі є текстова довідка та сама гра. Короткими тезами розкажемо: що ж тут є і як з цим можна бавитися?

блог Nravo Kids

Ганс Гольбейн молодший: Портрет короля Англії Генріха VIII,1537:Генріх VIII зможе повторювати все, що ви говорите. Можна змінювати фони або зовнішній вигляд короля.Вітторе Карпаччо: Молодий лицар в пейзажі, 1510:
Через збільшувальне скло побачити найдрібніших тварин на картинці. Натиснувши на лицаря, можна побачити, він реагує.

Чотири панелі з вівтаря євангелістів з монастиря в Тегернзі, 1478:Необхідно запам’ятати порядок, в якому з’являються анімаційні послідовності, й спробувати повторити без помилок.Рівень складності поступово зростає, що дозволяє тренувати пам’ять.

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

Тео ван Дусбург: Композиція ХX, 1920:
Тут можна експериментувати зі звуками й кольорами та задавати картині різні ритми.
Торкаючись до кольорових смуг, гравець перетворює картину в музичний інструмент.
Курт Швіттерс: Merzbild Kijkduin, 1923:
Є нагода знайти причинно-наслідковий зв’язок кожної анімації, натискаючи на зображення.
Кожен елемент має своє місце. Якщо конструкція зламається, доведеться її скласти заново.
Василь Кандінський: Чутлива Напруженість, 1923:
Картина, де форми, кольору і звуки, пов’язані між собою.
Натискаючи на елементи, гравець взаємодіє із зображенням і “торкається” динамічного мистецтва руками.
Гра варта уваги: розвиваюча, пізнавальна, різнопланова, цікава та досить оригінальна і доступна для вільного завантаження. До того ж, багатьом дорослим тут знайдеться як цікаве, так і нове. Ростемо разом з дітьми?!

блог Nravo Kids

Тепер про книгу :) “Як розмовляти з дітьми про мистецтво?” Український переклад видали два роки тому у Видавництві Старого Лева. І представляють як конспект, путівник, довідник і мистецький альбом водночас, який можна ретельно вивчати вдома, нашвидкуруч гортати у транспорті чи розглядати в парку.
Книга — бомбезна! Написана доступно, інформативно і практично. Це як безпосередня бесіда з мудрою і легкою у житті людиною. Мистецтво — не є простим для розуміння, але не потрібно цього ускладнювати. А головне, не потрібно насильно нав’язувати дітям “любов до мистецтва”, щоб не закрити ці двері для них назавжди.
На обкладинці картина Джексона Поллока “Номер 3.Тигр” І що це все означає??? Відповіді — у книзі, сторінка 159 :)

блог Nravo Kids

Практичні поради в першій частині книги стосуватимуться рекомендацій знайомства з мистецтвом загалом, походів у музей та цікавого фактажу про картини, художників, фарби, живопис. Тут все розкладають на полички: а чому так, а як було колись, а звідки так повелося?…В другій частині гарне пояснення що показувати дітям у різному віці?Я, наприклад, дізналася багато цікавого:“За статистикою, улюблений колір більшості малих дітей — червоний.”“Найцікавішими для дітей віку 5-7 років будуть картини й скульптури з достатньо експресивним змістом.”“8-10 років — це відправна точка, щоб зацікавити дитину творами певного краю чи епохи.”“Коли дитина 11-13 років бачить оголене тіло на картині, то ніяковіє. Однак в історії образотворчого мистецтва так багато наготи, що було б нерозумно та й непотрібно оминати цю тему. Найкращий спосіб уникнути проблеми — проговорити сенс твору заздалегідь: про символічний зв’язок наготи з істиною, про те, як змінювалася мода на зображення пропорцій тіла, як і коли вивчали анатомію…”І найбільша частина книги (третя) стосується теми: як оглядати полотна? Тут є 30 картин з детальним аналізом на 3-х рівнях: початковий (від 5 до 7+), середній (від 8 до 10+) та вищий рівень (від 11 до 13+).

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids