Блог команди Nravo Kids

ПЕРЕКЛАДИ: Покемони тримать дітей в русі… І в їхніх телефонах

18.08.2016

Як покемони тепер впливають на дітей? Ділимось матеріалом з The New York Times, автор —журналістка і мама двох дітей.

Цього літа 6 липня гра “Pokémon Go” вийшла в США, Австралії та Новій Зеландії на платформах Android та iOS і батьки, які шукають спосіб відволікати дітей від сидіння на дивані, знайшли дивних нових союзників — покемонів.

На відміну від більшості відео й ігор для смартфонів феноменально популярна “Pokémon Go”, яку завантажили мільйони користувачів, вимагає від гравця активності.

Так як гра використовує технологію карт, де зазначені місцеві визначні пам’ятки, то все виглядає так, ніби міфічні істоти мультфільмів ховаються в реальному світі навколо вас.

Мої 10-річні діти і я також швидко зрозуміли, що граючи “Pokémon Go”, не можливо вести сидячий спосіб життя. “Ловці” покемонів мають шукати віртуальних істот і, в більшості випадків, для цього потрібно встати і відправитися на вулицю.

переклади Фото взято з статті.

І такими спостереженнями діляться багато батьків.

“Мій 18-річний син та його друзі ходили і їздили на велосипеді додатково 25 миль за два дні, на вулиці в спеку і під дощем,” — сказала Ліза Ромео, мати двох дітей, яка живе в штаті Нью-Джерсі.

Філ Салем зі штату Массачусетс сказав, що після трьох днів гри в “Pokémon Go”, коли вони були у відпустці в штаті Мен, його 11-річний син з гордістю сказав, що він пройшов 30 миль.

Разом із розповідями про спалені калорії помічають переваги у проведенні спільного часу всієї сім’ї. Необхідність самому ходити, щоб вполювати покемона, виглядає не дуже непривабливо. Але навіть підлітки запрошують братів, сестер і батьків приєднатися, щоб робити це разом. Додаємо ймовірність зустрічі інших гравців на пунктах з покемонами і гра починає програватися як соціальна подія.

“Подія” — це гарна характеристика, говорить Джеффрі Рохрс, батько двох дітей і керівник відділу маркетингу Yext, платформи управління даними розташування. Додаток, за його словами, мабуть, вдарив на ідеальний акорд в цій культурі, бо відкриває свіжий погляд на використання смартфонів і технологій, пропонуючи шлях навколо колективних страхів, що смартфони роблять людей більш осілими і з’єднують їх в одну хмару, ніж відкривають один до одного. “Там просто ейфорія навколо нього,” — сказав він. — “Це унікальне.”

Але для сімей, які були приємно здивовані дією та ефектом взаємодії від “Pokémon Go”, гра створила скрутне становище: Чи застосовуєте ви звичні обмеження часу за смартфонами чи планшетами?

Чи пройдені милі та єднання сім’ї дійсно робить “Pokémon Go” принципово інакшою від інших додатків, що базуються на використанні смартфонів.

Середня американська дитина вже зараз витрачає більше часу на засоби масової інформації з екрану, ніж в школі. Дорослі поводяться не краще. Багато людей кажуть, що ми витрачаємо занадто багато часу на наші смартфони та інтернет, і наші діти так само. В одному дослідженні, близько 70 відсотків дітей у віці до 18 років заявили, що їхні батьки витрачали занадто багато часу, “приклеївшись” до телефону.

“Я насторожено ставлюся до обіцянок, що більше технологій є відповіддю на проблеми, викликані надмірним використанням технології”, — сказав Річард Фрід, психолог і автор книги “Провідні діти: Регенераційне дитинство в епоху цифрових технологій.” Ми вже мали надію в минулому, що деякі ігри, як система Wii, сприятиме проведенню часу цілою сім’єю або змусить дітей рухатися, сказав він, але ті ігри, в кінцевому рахунку не виправдали сподівань через життя в галасі.

Коли справа доходить до “Pokémon Go”, д-р Фрід каже, що він знаходиться в режимі “почекати і подивитися”, але сумнівно. Його сім’я любить ходити разом на відкритому повітрі. “Тепер ви додали цю нову вигадку,” в ігровій формі, яка може бути більш переконлива, ніж розмова, яка прокладає зв’язки між ними. “Ви повинні запитати,” — сказав д-р Фрід, — “Чи буде це сприяти нашому зв’язку?”

Як заміна для інших видів ігор, “Pokémon Go” пропонує безліч переваг. Мої двоє 10-річних діток і я дійсно насолоджувалися пошуками покемонів на вулицях, але задоволення для мене, було ще й те, що я відволікла дітей подалі від звичайного неділю в другій половині дня гри-фест з Wii.

Для деяких сімей полювання вже почало брати на себе головну роль під час поїздок — заохочення дітей ходити кругом, далі, ніж звичайно, але вони зберігають у пам’яті Білий дім чи Покемона на його воротах? З позитивного, пан Рохрс бачить майбутнє, де така технологія може бути використана для поліпшення нашого розвитку: “Легко уявити собі полювання на великих авторів Лондона,” — сказав він, — “а не покемонів.”

Але зараз, це навіть легше уявити тим, хто трохи втомився від дітей, які вибирають краще полювати на покемона Зубата, ніж насолоджуватися в зоопарку.

Це може означати тільки одне. “Частиною виховання дітей є встановлення меж,” — сказав пан Рохрс, який провів свої вихідні, вивчаючи Нью-Йорк, з дружиною, двома дітьми і “Pokémon Go”. Незважаючи на те, що в основному всі відчували ентузіазм з приводу несподіваних місць, куди привела їх гра, але батьки швидко зрозуміли, що інколи потрібно оголосити час на “телефон в кишені”.

Зараз багато батьків, які смакують хороше в “Pokémon Go”, визнають при цьому, що вони повинні додати від себе певні обмеження.

Так чи інакше, з цим зіткнулося багато людей, адже для багатьох дітей та дорослих  цьогорічне літо стало літом під знаком покемонів.