Блог команди Nravo Kids

ПЕРЕКЛАДИ: Стаття з Всесвітнього економічного форуму про домашні комп’ютери

23.02.2017

Маємо короткий переклад статті “Комп’ютери та діти: Чи дозволяти дітям логінитися?”. В Америці економісти досліджували, як впливає наявність домашнього комп’ютера та інтернету на успішність дітей в школі та їхню соціальну поведінку? Якщо коротко, то комп’ютер ніяк не вплине на навчання дітей, але може стати позитивним для соціалізації і кращої комунікації з однолітками та іншими людьми.

На щастя чи навпаки, але домашні завдання переходять в онлайн (йдеться про американські школи). Діти проводять цілі дослідження в інтернеті, самі обговорення мають вигляд повідомлень та коментарів на інтерактивній дошці в класі, учні навчаються з допомогою спеціальних веб-програм.

Учні чи студенти, які не мають швидкого підключення до інтернету (за твердженням Федеральної комісії із зв’язку) мають менш вигідне cтановище в порівнянні з їхніми  “підключеними до сітки” однолітками. Це і стало однією з причин, чому уряд прийняв рішення витратити мільярди на рік, допомагаючи сім’ям з низьким рівнем доходу підключитися до швидкісного зв’язку.

Важко заперечувати важливість формування цифрових навичок. Але комп’ютери є не тільки продуктивними машинами – це ще й портали для відволікання уваги. І на рахунок тривалості підліткової уваги є питання: якщо дорослому доводиться робити зусилля, щоб залишатися сконцентрованим на сторінці відкритого браузера, як нам цього вимагати від дитини?

Гра у “Candy Crush”, перевірка Фейсбук-аккаунта чи пости в Інстаграмі, це все час, який крадеться у своєї фізичної активності чи сну. Тому комп’ютери можуть сприйматися як необхідне зло. І батьки дратуються: чи ця винагорода справді переважить затрати на домашній комп’ютер дітям?

Щоб відповісти на це питання, економісти кілька років тому провели перший такого роду експеримент. Деякі з останніх результатів цього проекту були випущені в робочому документі Національного бюро економічних досліджень.

Як комп’ютери впливають на успішність в школі?

За два роки (з 2008 до 2010) дослідники обійшли 15 державних шкіл в Каліфорнії, щоб знайти по 10 учнів у шести класах, які не мають доступу до комп’ютера вдома. Ці діти, які були, в основному, з малозабезпечених сімей, складали близько 24-х відсотків від загального числа учнів. Випадковим чином їх розділили на дві групи.

Одна група отримала безкоштовні настільні комп’ютери з встановленими ОС Windows і Microsoft Office і доступом до інтернету, а інша — нічого не отримала. Вкінці навчального року їх порівняли. Дослідники кажуть, що це було першим великим рандомізованим контрольованим дослідженням домашніх комп’ютерів.

Якщо коротко, то наявність комп’ютера не впливає жодним чином на успішність дитини в школі. Дослідження показали, що хлопці витрачають вільний час за комп’ютером для ігор, а дівчата надають перевагу соцмережам та листуванню. Але також наявність комп’ютера в жодного з учнів не вплинула негативно на успішність. Очевидно, сам по собі комп’ютер не може бути стимулом для навчання.

Несподівані переваги

Для усіх несподіванкою стало зростання соціальної активності у дітей, які отримали доступ до комп’ютерів та інтернету в домашніх умовах. Учні почали більше спілкуватися у мережі з іншими і більше зустрічатися з друзями в реальності.

Звичайно, що не можна узагальнювати поведінку дітей, які взяли участь у дослідженні, на усіх, але розуміти переваги наявності комп’ютера, як і відповідно не ставити надто високих очікувань до самої техніки, варто усім нам.