Блог команди Nravo Kids

ПЕРЕКЛАДИ: Як вибрати дитячі додатки на смартфоні?

2.06.2016

Пропонуємо статтю, де висвітлено погляд спеціалістів різних провідних англомовних ресурсів про майбутнє дитячих мобільних додатків та програм, критерії для вибору відповідних завантажень та з якими перевагами і небезпеками стикаються діти і батьки, завантаживши програми на свій смартфон.

Ще хтось дивується з того, що батьки не рідко звертаються до дітей за допомогою, щоб розібратися з роботою смартфона? Виглядає так, що дитяча обізнаність в сучасних технологіях — дивовижна.

Високотехнологічний світ розвивається з блискавичною швидкістю, і як “цифрові аборигени,” ніхто не адаптовується швидше, ніж діти.

Справа в тому, що малюки люблять розмовляти по телефону. Вони завжди любили говорити по телефону. Таким чином, сучасні діти в захопленні від стільникових телефонів, а батьки остерігаються: навіть 20-місячне маля знає різницю між реальним пристроєм та іграшковим муляжем.

І це не дивно, бо згідно з нещодавньою доповіддю на CNN, чотири з топ-10 найбільш продаваних освітніх програм iPhone призначені для дітей віком до п’яти років. І користь від такої просунутої технології може виходити далеко за межі простої розваги від покупки гарненького цукерочки-планшета.

Переваги мобільних додатків

Відповідно до розвиткової психології Пітера Грея, взаємодія з додатком є кращою від такої пасивної діяльності, як перегляд телевізора. Грей зауважує, що діти зацікавлені в інструментах, де вони дійсно можуть щось зробити.

Ці “мобільні” діти є тубільцями найчистішої породи в бездротовому світі, де решта з нас є біженцями, погоджується Ніл Свідей через статтю в Boston Globe. “Батьки використовують цифрові технології, щоб відволікати вередуючих дітей  в продуктовому магазині, але швидко стають вражені від того, як інстинктивно технічно підковані навіть малюки. Це покоління буде використовувати технології набагато ширше, ніж ми сьогодні можемо собі уявити.”

переклади

“Такі сенсорні пристрої як iPhone та iPad використовують цей фундаментальний людський інстинкт і відкидають складність клавіатури та мишки для взаємодії з комп’ютером,” — відзначає Брайан О’Меллі з Axeva.com. — “В результаті, маленькі діти можуть досліджувати світ з комп’ютерним навчанням в більш ранньому віці.”

Аббі Девіс, президент My First Yoga, погоджується з тим, що багато програм є корисними для наймолодших. Вона також вказує на те, що оскільки додатки можуть одночасно навчати і стимулювати, так само, як і будь-яка інша форма засобів масової інформації, батькам важливо приймати обґрунтовані рішення про завантаження програм для дітей.

Критерії для вибору програм для завантажень

Батьки, яким потрібні додатки для того, щоб навчити, розважити або просто відволікти дітей, перевантажені тисячами варіантів в поєднанні з сотнями оцінок і коментарями користувачів.

Які рекомендації батьки можуть використовувати для прийняття обґрунтованих рішень у виборі потрібної програми? Бретт Сінгер, засновник DaddyTips.com, радить: “Я дуже обережний в тому, які програми завантажую на пристрій, тому що немає ніякого способу (відомого мені), щоб блокувати небажаний контент. Я або користуюся перевіреними видавцями (додатки Sesame Street завжди доречні), або сам випробовую додаток, перш ніж давати дітям.”

Відгуки користувачів і коментарі можуть також вказувати батькам правильний напрям. Як зазначає Сінгер: “Допомагає читання відгуків користувачів на магазині ITunes, також хорошим місцем для початку є онлайн огляди додатків. Корисним є вказаний віковий діапазон, але, як і в рейтингу фільмів, батьки повинні враховувати свої власні цінності і стандарти.”

“При виборі програми на iPhone для дитини будь-якого віку, — радить Аббі Девіс, —  переконайтеся, що ви думаєте про свою ціль. Чи буде цей додаток освітнім інструментом? Чи тільки заповнюватиме час? Навіть якщо додаток є супер освітнім, завжди важливо пам’ятати, що використання додатків має бути в помірних кількостях.”

переклади

Лінетт Матткі, співзасновник MomsWithApps і видавець на PicPocket Books, закликає батьків пам’ятати, що діти краще займаються, “коли функції в програмах задіюють якомога більше відчуттів, коли ці функції пропонують варіації на тему, і не дуже повторюються. Наприклад, якщо розміщувати різні спорядження на персонажів, це додає різноманітності і втримує інтерес дитини, поки звучання або грюкання ідентичних об’єктів повторюється.”

Лінетт Матткі також рекомендує книжкові додатки, які є “веселі та освітні, і часто стимулюють до розмов, що тривають ще довгий час після того, як пристрій забирають.”

“‘Bookapps”, “відзначає Лінетт Матткі, це термін для опису книги, яка завантажується в якості додатка і відображається для читання на iPhone, IPod Touch або IPad. Деякі електронні книги мають анімацію та інші інтерактивні функції. Більшість — це аудіозаписи.

Коли слід бути обережним з додатками

Можливо, важливішим за знання того, що шукати при виборі відповідної програми є інформація про те, від чого треба триматися подалі. Найважливішою ціллю є захист приватного життя дитини і її безпека.

З цією метою, Стенлі Холдітч з InternetSafety.com радить батькам бути обережними з додатками, які вимагають взаємодії з боку однолітків. “Маркетологи і розробники додатків швидко дізнаються, що діти є найбільш активними в соціальних мережах,” — попереджає Холдітч. “Взаємодія однолітків у молодому віці може призвести і призводить до кіберзалякування. Батьки мають будувати свої рішення про те, дозволяти чи не дозволяти дитині брати участь у взаємодії з однолітками через соціальні мережі і додатки, на тому, який рівень зрілості дитини і на середньому рівні зрілості її однолітків, а не на вимогах до віку соцмережі чи додатка.”

Ще одна особливість, на яку батьки повинні звертати увагу: геолокація програми. “Foursquare, Facebook, Twitter, Gowalla і навіть мережа передачі даних від Apple MobileMe — всі вони використовують геолокацію як спосіб об’єднати людей разом.” — каже Холдітч. — “Батьки повинні з обережністю ставитися до цієї тенденції, оскільки необхідний компонент для всіх додатків з геолокацією — це виявлення місця розташування користувача в режимі реального часу. Ці додатки здатні виявити точне місце знаходження дитини в режимі реального часу абсолютно стороннім людям.”

Майбутнє додатків та програм

Не посперечаєшся, що ми тільки на початку революції додатків.

За словами президента MegatonApps Кейсі Айерс,  на першому плані в орієнтованих на дітей додатках ми повинні очікувати на освітні ігри, а Джессі Фейлер, автор Get Rich With Apps, вірить, що хітами ринку найближчим часом буде “безліч програм малювання”.

Вільям Вейл, співзасновник і генеральний директор Tales2Go, вважає, що “освітні програми в таких категоріях, як поведінка, написання, наука, математика” ось-ось вирвуться на верх.

Барбара Прітчард, виконавчий продюсер Smashing Devices, вважає, що дитяча книга видавничої індустрії влетить штормом у світ додатків. “Покращені книги дозволяють нам (як дизайнерам і виробникам) додати інтерактивність в досвід читання, повністю залучити дітей, спонукаючи їх читати більше. У Top 10 назв дитячих програм в ITunes та App Store половина  — це книги. Ми вважаємо, що ця тенденція буде ще більше зростати.”

О’Меллі підсумував криву траєкторії iPhone додатків, зазначивши: “Я підозрюю, що коли-небудь ми будемо дивитися назад на ранні 2000 роки як важливий поворотний момент на шляху того, яку інформацію ми споживаємо. Наші діти будуть першими з Сенсорного Покоління. Без занурення в складнощі комп’ютерного навчання, з чим стикалися в минулому, уявіть собі, наскільки швидше ці діти будуть поглинати інформацію?”

Дійсно, тільки уявіть собі!