5 розвиваючих музичних ігор для дошкільнят

Стаття від нашого координатора проєкту Наталі Табачин про корисні ігри для розвитку слуху, пам`яті та любові до музики, які вона протестувала разом зі своїми синами, а над створенням однієї з ігор працювала і керувала командою.Як мама знаю, що батьки вибирають для дітей в першу чергу корисні ігри. Але для малюків розвиток — це не лише вміння читати, рахувати, малювати… Є ще чимало інших не менш важливих напрямків, зокрема, музика. І для дошкільнят це може бути більш потрібно, ніж суто навчальні додатки.Коли я чую, як мої хлопці відтворюють пісеньки з музичних ігор, то розумію, наскільки це їм подобається. Вони люблять і хочуть співати, мають хороший слух. І ми вже маємо улюблені музичні ігри, якими бавились з кількох років, з якими вкладались спати або співали караоке. А ще мені подобається те, що музика завжди додає настрою, заспокоює або розвеселяє. Цей емоційний фактор, позитивні відчуття не менш важливі за отримані знання. Бо ми завжди пам’ятаємо, як нам було в дитинстві.

Music Box від Sago mini

Illustration

Гра буде цікава діткам від 3 років. Від доторків по екрані лунають звуки і відбувається цікава анімація. Тут немає голосового озвучення, тільки мелодії. Мій Данилко любить придумувати свої слова і співати. Це дуже весело, бо часто це наспівка про те, що от зараз відбувається перед його очами. Наприклад, він може зранку співати: «Мама робить кашу, ріже фрукти, ми будемо снідати» — і все це під ту мелодію, яка лунає у грі. Кожного разу він ловить ритм пісні.

Гра платна, розрахована на діток до 5 років, доступна в магазинах: Amazon, App Store,Windows Store.

Little Fox від Fox and Sheep GmbH

Illustration

Цікаво було не лише дітям, але і мені! Бавилася з величезним задоволенням. Тут надзвичайна графіка, є як мінімум сотня прихованих елементів… Ми разом досліджували гру, шукали, що є ще закрите… Такі ігри, як спільні пригоди, коли ви разом щось здобуваєте, розділяєте захоплення від знахідок, дуже зближують. Коли ми вкладалися спати, діти часто просили включити Evening Song. Ця мелодія заспокоює, ми грали один раз гру і лягали в ліжечка. Музика ще звучала декілька хвилин, а діти мали засинати. Інколи в них буває більше енергії у такий час, ніж в дорослих.
Програма платна, тут є три пісні. Додаток можна завантажити з App Store та Google Play.

Всяка Музяка

Illustration

Над цією грою працювала вся команда Nravo Kids, і часто саме дитяче слово було вирішальним, особливо на тестуваннях. Зрештою, саме своїм дітям я завдячую тому, що виник цілий проєкт. Бо проводила перші роки в декреті й бачила, як важливо дітям розвиватись різносторонньо. І дуже хотілося, щоб вони росли з українською музикою, бавились нашими героями, знали не тільки модних супергероїв. З гуртом «Скрябін» ми записали три дитячі пісні. На жаль, не збереглися перші варіанти запису, такі більш рокерські. На публіку вийшов дуже добрий і сучасний запис, приємний для частого прослуховування. Гра «Всяка Музяка» унікальна, бо народні дитячі пісеньки ніхто не виконував так по-новому… І для цього справді треба було відважності, смаку і щирості. В Андрія Кузьменка це вийшло від душі.Графіка також сучасна, з гумором і цікавою подачею для дітей. У піснях є різні завдання для дослідження та можливість співати в караоке. «Я лисичка, я сестричка», як виявилось, цілком подобається не тільки дівчаткам, а й хлопцям. У пісні «Ходить гарбуз по городу» хлопцям сподобалося вирощувати різні овочі.Гра доступна на App Store та Windows Store, містить внутрішні покупки, орієнтована на дітей від 3 років.

Animal Band від StoryToys

Illustration

У цю гру діти бавляться вже майже третій рік. Якщо у 3-4 роки хлопці більше звертали увагу на веселі анімації звіряток, то зараз вони повністю підспівують під усі англомовні пісеньки. Так, з допомогою гри до 6-річного віку хлопці знають напам’ять популярні англомовні пісеньки. Мені приємно, що за допомогою такої гри вони їх вивчили. І загалом, тут дитина розвиває уявлення про те, що сама музика — це цікава гра, де можна використовувати різні інструменти, звукові ефекти. Рекомендують для дітей після 3 років.
Гра доступна на App Store, Google Play та Amazon, містить внутрішні покупки.

Piano Tiles 2 від Clean Master Games

Illustration

А ось у цю гру ми бавимось всі разом: діти і дорослі, по черзі. Вибираємо пісню, яка нам подобається, і змагаємося, хто набере більше балів. Це весело, розвиває швидкість реакції, ми вивчаємо, хто яку музику написав, а часто це класичні твори, те, що більшість батьків також хоче розуміти і знати. Хоча тут представлені різні стилі, і це дозволяє людям з років так чотирьох практично з будь-яким музичним смаком знайти щось для себе.

Гра доступна для вільного завантаження на App Store та Google Play.

Усім дітям та батькам бажаю знаходити те, що вас розвиває і приносить задоволення. Такий підхід корисний для здоров’я і сприяє високим результатам.
Більше статтей від Наталі про розвиток дітей знайдете на блозі! А як син Данилко допомагав Наталці для написання цієї статті, дивіться тут :)