Батьківський контроль на пристроях Android

Продовжуємо серію корисних статей для батьків від команди Nravo Kids. У попередньому випуску ми знайомили вас з поняттям “батьківського контролю” як такого, та зробили огляд корисних налаштувань і програм для системи iOS.У цій статті розглянемо можливості операційної системи Android, та різноманітні програми батьківського контролю, доступні для завантаження в Google Play.
Android пристрої (на відміну від iOS) є зручними для спільного користування з дітьми, друзями чи родичами завдяки можливості створити окремий профіль кожному користувачеві з власним головним екраном, додатками, обліковими записами та налаштуваннями.Якщо обираєте пристрій для користування всієї родини чи кількох дітей, варто зважати на те, що на телефоні (ОС Android 5.0 і вище) може бути не більше 4 користувачів, а на планшеті (ОС Android 4.3 і вище) — не більше 8.Для тих, у кого пристрої зі старішими версіями ОС Android також є вихід — встановити спеціальні програми батьківського контролю (читайте про це далі).Власником девайса може бути тільки одна особа і вона має переваги над іншими користувачами: може додавати, змінювати, видаляти їх. Якщо потрібно змінити власника пристрою, можна відновити заводські налаштування. Але тоді всі дані будуть стерті. Тому перед такими змінами варто перевірити, чи ніхто не забув на пристрої свої фото або важливі записи.Які профілі передбачені спеціально для дітей?Створюючи окремих користувачів для дітей, батьки зазвичай вибирають “Профіль з обмеженням”, що дає можливість закрити доступ до певних програм.

блог Nravo Kids

Меню Налаштування > Користувачі > Додати користувача чи профіль > Профіль з обмеженнямЗа допомогою спеціальних вимикачів можна, скажімо, заблокувати доступ з цього профілю до веббраузера, пошти або дати доступ до вибраних ігор, встановлених на планшеті, що, погодьтеся, стане в пригоді батькам малюків дошкільного віку.Водночас у дитини залишиться повністю функціональний інтерфейс Android, наприклад, з можливістю самостійно вибрати вигляд екрана, в тому числі й з використанням віджетів.Крім того, зручно, що дані стосовно кожного додатка для кожного облікового запису зберігаються окремо. Тобто, діти різного віку можуть грати в одні й ті ж ігри на одному і тому ж планшеті (але кожен під своїм профілем), і при цьому у кожного будуть збережені свої досягнення.

блог Nravo Kids

Обмеження покупок на смартфон або планшет Android
Якщо потрібно обмежити доступ до покупок на планшеті, можна відкрити магазин Google Play — додаток на своєму телефоні або планшеті, далі відкрити меню Установки й перейти на Домашню сторінку > Налаштування > Автентифікація для покупок. Тут потрібно вибрати варіант, який буде просити ваш пароль облікового запису Google, коли хтось намагається завантажити платний додаток або придбати в додаток додаткові послуги.

блог Nravo Kids

Крім встановлення обмеження покупок через Google Play варто також переконатися, що програми не можуть бути завантажені з інших магазинів додатків. Відкриваємо системні Налаштування > Безпека > Невідомі джерела та вимикаємо відповідний параметр: “Дозволити встановлення додатків із невідомих джерел”.

блог Nravo Kids

Які програми під Android можна використати для батьківського контролю?Загалом, додатки для батьківського контролю встановлюють для вирішення двох основних завдань. По-перше, створити безпечну ігрову зону для кількарічного малюка і захистити пристрій від хаотичного впливу дитини. По-друге, контролювати перелік програм, ігор та час їх використання.Більшість таких батьківських програм під Android працюють за принципом встановлення альтернативного робочого стола для дитини (підміну launcher-програми системи). Тобто замість звичних стартового екрана та екрану з переліком програм, дитина відкриває спеціальну “дитячу” версію, де обмежений доступ до системних налаштувань, відобразяться лише вибрані додатки, а, часом, і сам інтерфейс суттєво змінений задля зручності малих користувачів.І куди б дитина не натискала (зокрема і кнопки “Додому” чи “Перелік програм”), вона не може вийти за рамки своєї “безпечної зони” і постійно перекидається на “дитячу” версію інтерфейсу.На Google Play можна легко віднайти різні варіанти програм батьківського контролю. Зазвичай, вони мають як платну – повну версію, так і безплатний варіант, що має менше функцій, та все ж цілком достатній для своєї основної мети.Далі – декілька прикладів батьківських програм, та деякі особливості кожної з них.
PlayPad Parental ControlМає дитячий робочий стіл з чотирма папками, присутніми за замовчуванням: Ігри, Розвиток, Навчання, Інше, куди батьки закидають дозволені дитині програми.Залежно від віку дитини, можна повністю ховати кнопки налаштувань та здійснення дзвінків, або ж дати можливість малечі самостійно обирати деякі параметри (наприклад, “шпалери” стола). Перехід до “дорослих” налаштувань захищений 6-тизначним паролем.

блог Nravo Kids

У безплатній версії програми можна вказати максимальне число годин, яке дитина може проводити перед екраном протягом дня. Платна версія може запропонувати ще кілька функцій: обмеження на використання пристрою у певні дні чи час доби (коли дитина має робити домашні завдання), можлива також установка обмежень тільки на окремі програми або ж категорії програм. З особливих “фішок” – вбудована дошка для малювання, приємний бонус для найменших.