Блог команди Nravo Kids

ПЕРЕКЛАДИ: Дитинство в цифрову епоху: Чому дітям подобаються цифрові технології?

11.08.2016

Продовжуємо ділитися цікавою інформацією з курсу “Дитинство в цифрову епоху”. І сьогодні маємо від дослідників пояснення: чому ж діти так люблять цифрові пристрої? Продовжується стаття описом спроб багатьох людей розібратися, чи між дорослими й дітьми таки зростає дистанція?

  1. Чому людей та дітей так приваблюють технології?

Діти, зрештою, як і дорослі, часто дуже зацікавлені цифровими технологіями. Але чому це настільки притягує маленьких дітей — витрачати багатенько часу на програми та пристрої?

По-перше, технології — це весело. А орієнтовані на дітей технології, зокрема, розроблені так, щоб бути настільки цікавими і захопливими, як це тільки можливо.

До того ж, значної привабливості технологіям в очах дітей додає те, що вони бачать, як їхні батьки і однолітки користуються смартфонами, комп’ютерами та планшетами. Оскільки великою частиною дитинства є “моделювання” поведінки тих, хто навколо них, зокрема, батьків, то діти вчаться на спостереженнях та імітації людей з свого оточення.

Отож, діти повторюють за дорослими і хочуть так само користуватися цими класними девайсами. Але це все-таки поверхові мотиви.

У 2000-х американські вчені Річард Райан і Едвард Деци визначили три основних психологічних внутрішніх потреби дитячого використання технології:

  • компетентність: діти досягають успіху в тому, що вони роблять, і відчувають, що вони можуть ефективно справитися з викликом,
  • зв’язаність: діти спілкуються з іншими людьми і відчувають себе поряд з іншими людьми за допомогою онлайн-мереж,
  • автономія: діти, які перебувають в постійному контролі за їх життям, можуть робити раціональний вибір про те, як вони використовують технології і для яких цілей.

переклади

Звичайно, що кожну з цих трьох основних психологічних потреб не можливо застосовувати для кожної дитини. Але на загал теорія самовизначення дає хорошу психологічну основу для розуміння того, що саме мотивує дітей використовувати інформаційні технології.

  1. Чи діти і дорослі сьогодні дійсно настільки різні?

В розвинених країнах діти можуть проводити більше часу за пристроями, ніж в школі або зі своєю сім’єю — на цю тему є відео. І вчені закликають дорослих активно включатися у спільну діяльність з дітьми, показувати їм добрий приклад для наслідування,а не таку ситуацію, що кожен втупився у екран і немає взаємодії. Від браку живого контакту діти та дорослі відчувають себе нещасливими.

Дослідження дозволяють припустити, що діти моделюють поведінку своїх батьків і отримуюють доступ до цифрових технологій в більш ранньому віці, ніж це було в дітей раніше. Відповідно, батьки висловлюють занепокоєння. Jim Steyer, співзасновник американської некомерційної організації “Next Generation”, порушив деякі з питань про сучасні технології та соціальну поведінку дітей.

переклади

Більшість дітей у Великобританії в даний час проводять більше часу за допомогою технології, ніж вчаться в школі або зі своїми сім’ями (2015). Так само діти у  2, 3 і 4 роки грають на телефонах своїх батьків або на планшетах; і деякі психологи стверджують, що це має великий вплив на розвиток їхнього мозку, а також на їх соціальні, емоційні і когнітивні навички.

У зв’язку з цим виникає важливе питання: чи в цьому цифровому всесвіті 24/7 батьки повинні встановлювати нові правила користування технологіями для своїх дітей? Можливо, настав час, що сприяє новим підходам у вихованні дітей сучасної епохи…

Не перемикайтеся і діліться своїми думками, бо то є важливо для усіх сучасних дітей і батьків.