Блог команди Nravo Kids

ПЕРЕКЛАДИ: Як проводити час за екранами дітям та сім’ям? Нові свіжі правила від американських педіатрів

24.11.2016

Натрапили на статтю від Соні Лівінгстон про аналіз нових свіжих правил від американських педіатрів щодо проведення часу за цифровими екранами у виданні Лондонської школи економіки.

Чому це потрібно українцям? Бо ви можете побачити по своїх дітях, наскільки їм цікаві цифрові технології. Крім того, кількість користувачів смартфонів та планшетів у нас невпинно зростає, а особливо серед діток. І ще тут питання далеко не в тому, щоб просто виставити таймер і сказати, що сьогодні вже не можна дивитись телевізор, грати гру і т.д, питання набагато глибше, ніж справно встановлювати обмеження. Тут є чим зайнятися батькам + організувати свій медіа-план для усіх членів родини :) Але повертаємося до статті від експерта.

Соня Лівінгстон є провідним дослідником проекту Виховання дітей для цифрового майбутнього, а ще професором соціальної психології the London School of Economics на кафедрі засобів масової інформації та комунікацій. Загалом, у неї 25 років досвіду роботи в дослідженнях масових медіа з фокусом на дітях та молоді.

Задовго до теперішнього поширення планшетів, смартфонів, ігрових консолей і портативних комп’ютерів, в час, коли телебачення було основним екраном в будинках, Американська академія педіатрії (далі – AAП) оприлюднила свої знамениті рекомендації для сімей про час за екранами:  2×2 — дітям до 2-х років взагалі не проводити часу за екранами, а тим кому більше — до 2-х годин у день.

Нещодавно, а саме 21.10.16 :) AAП переглянула свої рекомендації, з огляду на те, що медіа-середовище в будинках швидко змінюється (цифрових екранів стало набагато більше), а це свідчить про його безперечний вплив на кожного.

Нові рекомендації такі:   

  • Створити персональний Сімейний Медіа-План з правилами для дітей та їх батьків та визначеними для перегляду ЗМІ. Також ААП забезпечує інтерактивний онлайн-інструмент, щоб допомогти у його створенні. Читайте детально у матеріалі на нашому блозі в рубриці Онлайн-Гід!
  • Замість того, щоб охороняти, контролювати або безперервно моніторити, якими ЗМІ  користуються діти, батькам варто сприймати себе як “медіа-наставників” для своєї дитини.
  • Немовлята і маленькі діти повинні бути “відключеними від мережі”, хоча тепер навіть немовлятам дозволяють Skype-дзвінки до бабусь, а від 18 місяців доступ до телебачення з якісним змістом під наглядом одного з батьків.
  • Для 2-5-річних рекомендований час за екраном повинен бути менше, ніж одну годину на день. І знову ж таки батьки дивляться разом з дітьми мультик чи передачу та мають обговорювати те, що вони спостерігають.       
  • Діти від 6+ потребують чіткого медіа-плану з обмеженнями, щоб мати достатньо часу для сну і щоб висипатись, гратися, розмовляти, навчатись, а також бігати, рухатись, займатись спортом.

Маємо сильне застереження, що час за екраном витісняє соціальні, пізнавальні та фізичні дії, а це ж має важливе значення для розвитку дітей.

Вплив від змісту, який діти беруть із медіа, може бути як позитивним, так і негативним. Тому батьків закликають до активного контролю загального балансу діяльності своєї дитини протягом дня, і варто звертати увагу на те, чи час, проведений із засобами масової інформації активно інтерпретується і обговорюється, щоб це не було пасивним неусвідомленим споживанням. Таким чином батьки тут відіграють найбільше значення.

Нові рекомендації не такі прості, як заголовок захоплюючого правила ‘2×2’, котре впроваджує себе через батьківську свідомість та відповідальність далеко за межами США, для кого правило розробляли. Ним користувались батьки у цілому світі.

Але нові правила — це вимога сучасності — вони підходять набагато краще для нинішніх умов, в яких живуть сім’ї. Зараз всюди стає все більше засобів масової інформації, які використовуються для численних і часто корисних цілей в рамках різних сімейних культур.

переклади

Звичайно, батьки більше не можуть просто забороняти чи обмежувати. Насправді, багато батьків мають багаті на медіа будинки і вірять, що це принесе реальну користь їхнім дітям. Через ці технології вони мають надію направляти дітей до майбутньої роботи в цифровому світі.

Проте, виникають деякі важливі питання в спробі зведення до одного цілого такі рекомендації з одного боку, а з іншого — практичні реалії сімейного життя.

Не перемикайтесь! Продовження у наступного випуску в рубричці Переклади!