Блог команди Nravo Kids

ФАЙНІ МАМИ: Розмова з Світланою Бовкун

15.11.2016

Сьогоднішня Файна Мама — Світлана Бовкун – Project Manager у Kyiv Maker Faire, мама двох активних хлопчиків і завзятий популяризатор фестивалю Maker Faire в Україні. А вже 26 жовтня вона приїде до Львова з першим у нашому місті Lviv Mini Maker Faire! Nravo Kids проведе на фестивалі класні майстерки, то ж заходьте з дітьми і дізнавайтеся нові тенденції, знайомтеся з майстрами і людьми, які розвивають свої хобі та заняття у власну справу. А ми подбаємо про корисні завдання для діток!

— Світлано, ти започаткувала в Україні Maker Faire, такі фестивалі добре відомі в усьому світі, поділись, як у тебе усе починалося у цій сфері?

— Ідея провести Maker Faire належить моєму чоловікові Юрі, але щоб її реалізувати знадобилися всі наші спільні ресурси, вміння… і діти :) Я професійний піарник з великим досвідом, Юра – фанат нових технологій та трендів, він зачитується журналом Make Magazine.

Коли з’явилися діти, ми відчули, як мало в Україні можливостей для їхнього розвитку. Зокрема такого, що не пов’язане з IT, бо програмування якраз можна знайти, а речей, пов’язаних з матеріальною культурою, створенням чогось власноруч набагато менше. Так наші особисті інтереси зійшлися у точці Maker Faire.

Це справді унікальний формат, який популяризує технології 4-ї промислової революції, але одночасно і традиційне мейкерство, яке дає нам саму філософію творення. Плюс – це формат, куди можна залучити чи привести всю родину. Це важливо.

— Поділись, звідки ти брала ідеї для організації і об’єднання людей з різних галузей для проведення таких свят руху “мейкерів”?

— Мейкерів в Україні дуже багато, просто не всі знають чи вживають це слово. У нас вже є студентські об’єднання, коворкінги, мейкерспейси. У Львові своя чудова спільнота та класні події. Betalab, Заводська республіка, IT Кластер… люди вже об’єднуються. Це дає нам шанс на ріст, адже він можливий лише у співпраці.

файні_мами

— Які перспективи Maker Faire в Україні? Що ти побачила за кілька років у цій течії? Хто розвивається, де і що у нас найбільш популярне?

— Перспективі широкі. Я б виділила три найпопулярніші напрямки:

  1. Освітній. При чому як на базовому рівні, так і на серйозному, коли мова йде про конкретні сучасні технології.
  2. Прототипування та стартапи.
  3. Мейкерство як лайфстайл. Люди, які створюють щось власноруч – найщасливіші, тож розвиток хобі — це важливо.

— Цього року Maker Faire вперше буде у Львові з Lviv Mini Maker Faire, які в тебе очікування?

— Львів – місто з чудовими традиціями. Тут багато творчих людей. Як на мене, тут чудовий шанс спостерігати як STEM стає STEAM. Тобто до Science, Technologies та Math додається ART.

Мейкери, які зареєструвалися на подію — дуже класні. Наше завдання на першій події — зібрати їх разом, познайомитися, створити зв’язки там, де їх не було до цього. Надихнути людей щось робити і створювати.

файні_мами

— Розкажи більше за своїх хлопців, чим вони захоплюються?

— Дімі 9 років. Він дитина свого часу, мислить конструкціями з майнкрафту, програмує в скретчі. Стежить за Юрою та мріє бути інженером або створювати ігри.

Максу майже 4. Він поруч з братом не може не повторювати захоплення старшого. Але він дуже свідомий, дуже добре знає, що йому потрібно. Чесно кажучи, інколи навіть страшно, як рано він засвоює деякі речі. Але це нова норма для цього покоління.

— Що важливо для молодої активної мами робити, щоб збалансовувати свій час на сім’ю, дитину, роботу і все встигати?

— Якщо ви все встигаєте, значить у вас маленьке “все”☺ Якщо ти хочеш повноцінно працювати, тобі потрібна допомога чоловіка, няні та бабусі. Це очевидно. Легенди про жінку, яка все робить сама і всюди встигає лишаються легендами.

Моє правило: роби, що встигаєш якнайкраще, а про те, що не встигаєш – не сумуй. Раніше закриття садочка на день чи прохання забрати зі школи дитину швидше запланованого викликали в мене паніку, а останнім часом я просто кажу собі “ОК, ми йдемо гуляти!”

файні_мами

— Що тебе надихає, додає енергії, наповнює?

— Прості зрозумілі речі: час наодинці з собою, йога, прогулянки, піаніно,зустрічі з друзями. Але головне – це любов до своєї сім’ї, наші справи і свідоме ставлення до власного життя.

файні_мами

— Як ви з чоловіком підходите до виховання дітей? Маєте схожі погляди чи різні?

— Боюся, що виховання – це не наш випадок:) Ми скоріше стежимо за тим, що відбувається:) А погляди в цілому схожі, ми вміємо домовлятися між собою і демонструвати дітям нашу спільну позицію.

— Світлано, розкажи, що ви любите робити разом всією сім’єю? Це відпочинок, якась діяльність, поїздки, прогулянки… І хто керує організацією відпочинку?  

— Ми не так багато часу проводимо всі разом, тому ми живемо в режимі carpe diem. Усі в родині люблять довгі поїздки машиною, бо це гарантований час для розмов. Любимо снідати з дітьми в суботу в улюбленому ресторані.

Старший постійно бере участь у наших дорослих справах. Мити машину, робити поличку або салат дуже весело разом. Діти досить часто ходять з нами по справах і були в усіх цікавих мейкерських місцях.

файні_мами

Всі члени родини беруть участь у Nerf боях. Круто, коли можна прийти на баскетбольний майданчик. Простого сімейного дуркування та танців на кухні теж ніхто не відміняв :)

файні_мами

Сімейне селфі :)

— Твої діти бавляться мобільні ігри? Як ти до цього ставишся?

— Я ставлюся до цього з розумінням та інтересом. Тут головне – мати правила та стежити за контентом. Окрім ігор, які цікаві всім 9-річним хлопчикам, є чудові додатки для любителів шахів або шашок Го, в які грають Юра і Діма. Музикальні додатки, програмування, дійсно класні логічні ігри.

— Хто вибирає і завантажує програмки на дитячі пристрої?

— В першу чергу Юра, він все ж таки Apple Service Provider, у нього багата колекція :). Саме він свого часу показав Дімі майнкрафт, скретч і стопмоушн (анімація).

Я також стежу за всім цікавим. Фанат ігор від NravoKids. Молодший їх обожнює.

— Ми бачимо зараз в Україні багато змін і активності від людей, батьків, які шукають для дітей різні напрямки і варіанти освіти, виховання. На що ви звертаєте увагу для своїх діток?

— Ми намагаємось зберегти баланс. Оскільки технологій в житті наших дітей вистачає, то обов’язковим є спорт та довгі прогулянки.

Зараз хочеться дати дітям певне відчуття музики, оскільки я впевнена, що це одна з найкращих вправ для мозку, але не в музичній школі, а в режимі, коли їм це цікаво.

— Що у твоєму розумінні означає щаслива сім’я? І як у цьому можна розвиватися?

— Я думаю, що щасливі ті люди, які мають можливість щось віддавати. Одне одному, дітям, оточуючим.

А щаслива сім’я створюється з щасливих людей. За спостереженнями, сім’я щаслива там, де вміють чути одне одного, бути вільними, давати іншому можливості бути собою.

файні_мами

— Світлано, які твої побажання усім батькам та діткам.

— Це скоріше поради самій собі:) По-перше, працювати над собою, всі зміни починаються з середини, а вчити інших можна лише власним прикладом. По-друге, я вважаю, що в умовах, в яких ми живемо сьогодні, нам всім (і дітям, і дорослим) потрібно вчитися оптимізму і вірі. Впевнена, що це головне.

Ну а потім вже, звісно, треба вчитися технологіям, щоб бути  на одній хвилі з усім світом:)

Nravo Kids бажає Світлані та її сім’ї успіхів у всіх справах, щастя і радості завжди і чудового свята у Львові та інших містах України!