Блог команди Nravo Kids

НРАВКИ: Об’ємна листівка і багато вирізалок

27.03.2015

Сьогодні в “Нравках на вихідні” розповімо як можна виготовити просту об’ємну листівку, а також покажемо проект на основі наших карпатських нравок-вирізалок. Буде багато практики вирізання ножицями, а також багато роботи з клеєм – те, що маленькі дітки просто обожнюють! 

Об'ємна листівка

Для початку – трошки теорії, як робити об’ємні листівки, в основі конструкції яких є звичайний паралелограм. Зрозумівши принцип, можна вигадувати власні цікаві відкритки без жодних планів чи схем!

theory-1Ілюстрація з книжки Pop-up: Design and paper mechanics.

 

Маємо основу листівки (ми взяли цупкий аркуш розміру А4 і зігнули навпіл), а також смужку, з якої будемо будувати наш паралелограм (в нас товщина смужки десь 2-3 см). Приблизно прикидаємо необхідну висоту смужки (В), а також наскільки далеко вона буде від основи (А) . Переконуємося, що наш паралелограм в закритому вигляді не вилазить за край основи листівки (відстань А має бути меншою, ніж відстань С на схемі).

card2

 

Щоб листівка добре складалася, головне – правильно приклеїти смужку. Ось підказка, як це зробити без зайвої математики:

theory-2Ілюстрація з книжки Pop-up: Design and paper mechanics.

Якщо за нашим задумом смужка має бути розміщена так, як на малюнку (3), то щоб правильно приклеїти її ми просто перевертаємо її на 180 градусів, прикладаємо згином до згину листівки і відмічаємо олівчиком місце приклеювання. Тоді перевертаємо назад і можна приклеювати! Сподіваємося, що з фотографіями буде зрозуміліше :)

Ось всі три смужки, які ми запланували вирівняні згинами до згину основи листівки, а олівчиком ми відмітили місце приклеювання.

smuzhka

А тут вони вже перевернуті, тобто готові до приклеювання. Видно, що в нас буде три об’єкти різної висоти і на різній відстані від фону: центральний – найближче до нас, а ті що справа та зліва трошки позаду.

smuzhka2

І на цьому етапі можна було б вже все склеювати, якби ми не планували ще трошки прикрасити наш фон…

Поки що відкладаємо теорію і наші паралелограми, а беремо в руки ножиці і починаємо практикуватися в різанні. Почати можна з простої вправи, що під силу навіть півторарічній дитині – нарізати на невеличкі шматочки картонні чи паперові смужки. Ці фрагментики “мозаїки” прикрасять наш білий фон.

cut-exersice

cut-exersice2

Розклеюємо “мозаїку” довільним чином:
cut-exersice3

А тепер вже на цю красу кріпимо паралелограми. Дивіться, як вийшло:
cut-exersice4

А далі продовжуємо нашу ножице-розминку вже складнішою вправою – тепер треба повирізати персонажів та предмети для карпатського сюжету! Ми взяли два аркуші вирізалок з набору “Творчих нравок” – по розміру вони якраз підходять для нашої листівки формату А5.

vyrizalky

Їх вирізати трошки складніше, ніж “чікати” смужки, на початках може знадобитися допомога і конструктивні поради мами!

ovechky

Але з часом малюку можна буде доручити вирізати самостійно!

sonce

Коли всі необхідні об’єкти готові, приклеюємо їх до листівки і ось вона майже готова! :)

ready

ready2

При бажанні ще декоруємо її зворотню сторону, щоб у закритому вигляді вона була не менш розкішна, ніж у відкритому:

other-side

Наша майстриня, дворічна Ксеня вирішила подарувати листівку на день народження дідусеві :)

other-side2

inside-2

inside

back

Сподіваюся наш фотозвіт надихне вас на власні творчі шедеври! Великодні листівки, листівки до дня матері, чи просто листівки-сюрпризи “просто так”! Замість готових зображень-вирізалок можна малювати власні малюнки і робити цілі сюжети, наприклад про вашу сім’ю (малюки так люблять малювати маму-тата і себе!), чи про улюблених тварин, чи про курчаток до Пасхи.

Гарних вам творчих вихідних! І не перемикайтеся, нові ідеї в рубриці”Нравки на вихідні” тепер будуть з’являтися частіше! ;)

  • Женя Сіпко

    Які ідеї – прості і дуже гарні:) Дякую!