Блог команди Nravo Kids

Розмова з Теніль Форсберг

1.10.2014

Мешканка штату Юта Сполучених Штатів Америки, мама трьох діток, яка плідно працює контент-директором в Casual Connect, Теніль Форсберг дала інтерв’ю Анні Фоміновій спеціально для Nravo Kids. Тому презентуємо відразу обох чудових людей — маму Теніль Форсберг та нашого нового учасника проекту — Анну Фомінову, психолога і активну маму. Говорили про дитячі ігри та поєднання активної діяльності з доглядом за дітьми та створенням родинного затишку :)

— Теніль, нам відомо, що ти маєш трьох діток, як ти поєднуєш роботу і догляд за дітьми?

— Мені надзвичайно пощастило з обставинами, які дозволяють поєднувати кар’єру і сім’ю. Я працюю на повний робочий день і є мамою трьох діток, тому часто доводиться бути винахідливою, аби знайти баланс, що відповідає потребам моїх дітей і вимогам моєї роботи. В цьому мені надзвичайно допомагають школа, підтримка чоловіка і дружнє оточення. Всі вони вносять величезний вклад в те, щоб це стало можливим.

— Твій настрій впливає на те, як тобі працюється? Чи ти можеш швидко переключатися з одної справи на іншу?

— Настрій має надзвичайний вплив на все, що ми робимо. Щоб задовольняти щоденні вимоги роботи і сім’ї я вважаю важливим вести здоровий образ життя. На мій настрій і спроможність поєднувати виконання всіх справ надзвичайно впливають регулярні фізичні вправи і вживання здорової їжі.

Однак інколи швидке і часте переключання між роботою і родиною буває справжнім викликом. Колись я намагалась працювати разом з моїми дітлахами, але це не закінчилось нічим добрим для жодного з нас. Тепер я намагаюсь розділяти ці дві справи для того, щоб повноцінно присвячувати себе кожній ролі. Я зрозуміла, що я є кращою мамою для своїх дітей, коли не відволікаюсь на перегляд пошти, і є більш продуктивною для своєї компанії, коли можу повністю фокусуватись на роботі.

— Теніль, ти приїжджала на конференцію Casual Connect до Києва чи в Європу? Які враження?

— Я приймала участь і відвідувала всі заходи Casual Connect, починаючи з 2009 року, в тому числі всі конференції в Києві і Європі (Гамбург і Амстердам), за виключенням однієї в Києві, що співпала із народженням моєї третьої дитини. Наша Східноєвропейська конференція менша, ніж Західноєвропейська, але на ній збирається більше розробників, ніж представників бізнесу і маркетингу. Східноєвропейські заходи
відрізняються позитивною енергією, сфокусованою навколо інновацій в іграх, а це, на мою думку, є надихом в нашій індустрій, і я із задоволенням чекаю на наступний захід, що влаштовується вперше в Сербії, у Бєлграді.

— Чим ваша найближча (листопад, 2014) конференція у Бєлграді в Сербії буде особливою? Nravo Kids також бере в ній участь :)

— Ми в захваті від можливості проводити її в Бєлграді. Нове місто дає безліч нових можливостей: зустріч із новими розробниками, відкриття нових ігор, утворення нових зв’язків. Ми зводимо разом доповідачів із компаній зі всієї Східної Європи, щоб вони мали змогу поділитись власним досвідом між собою, а також з усією індустрією. Не можу дочекатись!

tenil_forsberg

— Розкажи, як ти виховуєш дітей? Мабуть, до кожної дитини потрібен свій підхід?

— Одне я може сказати точно: з того часу, як я сама стала мамою трьох діток, повага до моїх батьків вийшла на принципово новий рівень. Насправді, кожна дитина є нікальною, і потребує різного підходу у всьому! Мої методи відрізняються для кожної дитини — в питаннях дисципліни, в тому, як я виражаю свою любов (і як вони виражають любов до мене), як я вчу їх обов’язків, як ми виконуємо шкільні домашні завдання, як розв’язуємо життєві шкільні ситуації.

Вони всі вчаться і люблять по-різному, і це, мабуть, і є найбільш складним – забезпечити кожного тим особливим підходом, який підійде конкретно йому. Я роблю все від мене залежне, але полещу собі, якщо скажу, що досягла ідеалу.

— Як думаєш, як правильно робити успішні та корисні дитячі ігри?

— Спостерігаючи, в які ігри грають мої діти (на сьогодні це переважно на мобільних пристроях), і шукаючи для них нові, я виявила, що в нашому домі популярні забавки, які найкраще розкривають питання «як саме» діти грають. Вони можуть бути різними, в залежності від віку. В мене є доня-дошкільнятко, яка грає по-іншому, ніж восьмирічка, що грає ще по-іншому, ніж 11-річка.

Для різного віку не працює один тип гри або один ігровий сюжет. Поєднайте це із згаданим вище підходом, що в кожної конкретної дитини різні потреби, і ви отримаєте складне рівняння з багатьма невідомими, розв’язавши яке, можна визначити, як створювати найкращі дитячі ігри. Тобто, беручи все до уваги, я думаю, що успіху досягне гра, яка віддзеркалює рівень розвитку дитячої цільової аудиторії.


— Які основні принципи створення ігрової продукції для дітей? Чим вони відрізняються від загалом геймерських?

— Як я згадувала раніше, думаю, ключем є розуміння того, «як» діти грають. Найкраще зрозуміти «як» діти граються, можна подивившись на традиційні іграшки, в першу чергу успішні (ЛЕГО, ляльки, персонажі мультфільмів), і вже тоді починати створювати цифрові варіанти. Продукт для дітей, на мою думку, принципово відрізняється від загального геймерського продукту. І знову ж таки повторюсь, варто подивитись на конкретні вікові групи, як вони вчаться і як вони граються.

— Які у тебе асоціації виникають, коли ти чуєш: українська дитяча планшетна гра?

— Ну, як на мене, ця фраза веде до думок в двох різних напрямках. Перший: гра для дітей, розроблена в Україні і другий: гра, розроблена для українських дітей на основі їхніх ігрових переваг.

— Як ти сприймаєш нашу гру загалом?

— Я дала моїй чотирирічці пограти у вашу гру. Їй надзвичайно сподобалась чарівна графіка, а найулюбленішим завданням став пазл. Сюжет веселий. Нагадав мені маленькі картонні книжки «Хто сховався», які читали мої дітки у віці 1-3 років. Отже, цільова аудиторія підібрана вірно.

Також в мене виникло декілька пропозицій. Перше, можна додати більше інтерактивних опцій у «сюжетній» частині гри. Моя донька очікувала більше подій, клацаючи по місцевості.
А ще дозвольте дітям робити фото тваринок, які вони зібрали в секції «паззли». Я помітила, що після того, як моя дитина закінчила створювати правильних тваринок з шматочків пазлу, їй хотілось «пограти» із комбінаціями і постворювати смішних тваринок, але не було можливості зберегти чи продемонструвати свої творіння.

— В які ігри ти бавишся з дітьми вдома?

— Тока Міні (мої діти грають в різні ігри, але переважно амостійно чи між собою, ніж зі мною). Упс.

— Що ти цінуєш в людях?

— Цілісність особистості. Це є однією з найбільш цінних людських якостей, і одна із речей, яка притягує мене в людях. Вона проявляється в будь-якому аспекті людського життя, і багато говорить про людину, що її демонструє.

— Які в тебе є мрії?

— Я би хотіла взяти всі знання, які я здобула протягом життя, і з їх допомогою приносити користь моїй родині, моєму оточенню і моїй роботі. На щастя, саме це я і роблю зараз.

— Який твій рецепт щасливої сім’ї?

— Самовідданість.

Nravo Kids зичить Теніль Форсберг щасливих буднів, чудових ідей та їх втілення, здоров’я усій родині!