Про жовтого автобуса та Місто Мрії

Казка з творчими завданнями точно не для засинання, а якраз для активної балачки з дітьми. Будьте готовими до купи запитань і творчості разом з малими:) Вирізалки та домальовки до казки тут. В доповнення цікава гра від Nravo Kids про автобус та правила дорожнього руху “Busy Wheels: Сity Bus”.Малюнок від першого слухача казки, дівчинки Ксені. Автобус вийшов триповерховий зі спеціальним вікном для тваринок:)

Illustration
Illustration

Жив-був собі в одному місті жовтий автобус. Він любив кататися вуличками свого містечка і підвозити людей від зупинки до зупинки. Ніхто не знав, звідки й коли він тут з’явився, але завжди виглядав, як новенький.Найбільше автобусові подобалося возити дітей у школу. Він прямо-таки підстрибував від тої радості, що передавалася йому від малих і мчав на своїх чотирьох по рівненькій дорозі. Жовтобокий був дуже чемний з пішоходами — завжди пропускав їх на переходах. Але якщо хтось порушував правила, він сигналив і засоромлений порушник тікав геть.
Життя автобуса було доволі спокійним у містечку, де його всі любили, поки до міста не приїхали забіяки, розбишаки та бруднулі. Їх було доволі багато дорослих і малих і зовні вони майже не відрізнялися від інших жителів. Але поводилися геть по-іншому.
Від тоді на вулицях почало з’являтися сміття і квіточки не захотіли цвісти серед такого безладу. У автобус іноді заходили люди, які усім псували настрій. Що вже казати про розбишак, які зовсім не знали правил дорожнього руху. Одного дня хтось кинув камінь в автобус: БАХ! І на боці з’явилася вм’ятина. Автобус почувався жахливо. Тепер він не знав, чого чекати від розбишак і забіяк.
Він вже так полюбив це місто, що не хотів нікуди вирушати. Але возити бруднуль, які залишали в салоні папірці чи сміття, а потім прибирати за ними вже стомився. Ще більше йому докучали розбишаки, які голосно вигукували щось і заважали іншим людям. А тепер ще й така прикрість з каменем. “Якщо я нічого не зможу змінити, то поїду геть з міста”, — подумав автобус ввечері.
Наступного ранку він виїхав зі свого затишного гаража і поїхав на головну вулицю міста. Було так тихо, що навіть чувся тоненький спів пташечки. По вікнах стрибали сонячні зайчики. А з вікна кав’ярні виривався смачний солодкий запах.
Автобус побачив компанію школярів, які саме позбирали пошматовані бруднулями квіти на тротуарі. Він зачекав на зупинці й забрав школярів з собою. Далі він побачив чоловіка, який часто розвеселяв його пасажирів веселими історіями. Швидко відчинив двері та впустив його у салон.
Автобус їхав, віз задоволених людей та діток і дивився на своє місто. “Е ні, не дам я таке гарне місто зіпсувати”, — твердо вирішив. Тепер він не брав ні бруднуль, ні забіяк чи розбишак, відкривав двері тільки своїм.
Першими виправилися бруднулі. Вони перестали смітити. Далі ніхто не впізнавав розбишак — усміхнені та привітні ходили вулицями, ніби так було завжди. Забіяки ще трохи галасували час від часу, а потім кудись зникли з міста.
Одного дня автобус відкрив двері на зупинці для всіх.На місцях поруч сиділи нові та старі жителі міста. Один допитливий школяр запитав у вже зовсім не схожого на розбишаку, чому він змінився і всі, хто приїхали з ним? Розбишака сказав: “Ми роздивилися, яке ваше місто гарне і як вам добре, коли ви їздите в автобусі. І нам так захотілося бути щасливими, жити в гарному місті, про яке кожен з нас мріє.”
“Так, — погодився школяр, — Я всі мої друзі дуже любимо наше місто. Добре, що ви приєдналися. А куди поділися забіяки?” “Вони не хотіли нас послухати та поводитись добре, а потім і зовсім втекли, бо хтось їх лякав, коли вони вночі прокрадалися, щоб робити шкоду”, — відповів добряк. Школяр поглянув у вікно на вулицю і побачив, що в цей момент всі розбишаки стали добряками.
Автобус слухав їхню розмову й усміхався. Він добре знав, хто вигнав забіяк з їхнього міста. “Як гарно жити в місті своєї Мрії”, — муркнув під ніс собі автобус і включив веселу музику в салоні.
А тепер запитання для усіх — хто налякав забіяк? Чекаємо відповіді у коментарях в Спільноті Nravo Kids!
Частина занять для творчості на початку публікації, а ще після прослуховування казки можна намалювати містечко своєї Мрії. Цікаво, як ваша дитина бачить бруднуль, забіяк та розбишак?

Illustration

Чекаємо на фото у коментарях:) А для натхнення бруднуля і забіяка від Ксені:)

Illustration