Блог команди Nravo Kids

NRAVO PARENTS: Позашкільний розвиток дітей

3.10.2017

Наша подія пройшла по-дитячому радісно і по-дорослому наповнено. Альбом запостили, відео з виступів спікерів також, презентації батькам розіслали і таке відчуття, що тема ця актуальна ще більше. Бо ж дізналися скільки нового. От тим і з вами поділимося. А тут ви можете вибрати тему наступної зустрічі Nravo Parents.

Коротко, чим поділилися наші спікери.

Психолог Євгенія Аракельян проводить курс “Батьківські студії” і рекомендує книгу Росса Кемпбелла “Как любить ребенка”. Вона розповіла (відео), наскільки важливо дитині бути в різних колективах і що найбільше заряджає дітей, це включеність батьків у їхні заняття. Дитині варто змагатися тільки самій з собою, а не з кимось. І пробне заняття варто дивитися і обговорювати з тренером та дитиною.

Самостійність і почуття компетенції так само потрібні дитині як і мамині обійми, які в період новонародженості асоціюються із безпекою, захистом і теплом прийняття.

Важливо відчути цей момент, коли дитина готова пробувати. Не квапити її, не сповільнювати цей процес, а доброзичливо бути поруч, підтримувати та виявляти любов.

Євгенія поділилася інформацією про вітаміни для дорослішання та розвитку дітей. Це є:

  • присутність батьків,
  • радість та бажання бути разом,
  • уважність до дитини та включеність у контекст її життя
  • стосунок та цікавість до дитини.

Анна Косарєва розповіла (відео) за свій власний досвід та те, як зараз її діти відвідують гуртки. Гуртки та заняття можуть давати не тільки знання, а й друзів. Ранній розвиток дітей до того часу, як вони можуть оцінити і сказати, чи вони хочуть цим займатися, це в першу чергу для самих батьків, переконує Аня.

Від тренера залежить дуже багато, як і від школи та колективу. І як дитині важливо приймати свій програш. Дітей не можна навчити, якщо вони не мотивовані і якщо їм не цікаво. Гуртки об’єднують дітей за інтересами і це їм дає відчуття спільності, бажання спілкуватися і розвиватися. Кількість занять в певний момент перейде у якість. І варто пробувати, щоб чогось навчитись чи змозуміти, чи ти цим хочеш займатися.

Наталія Завісько розповіла (відео), які міфи про музичний розвиток побутують серед нас. Наприклад, щоб розуміти музику, треба знати ноти, а хто не має музичного слуху, не має жодних шансів, починати вивчати музику треба тільки змалку чи в школі, бо далі запізно. Наталя переконує це все тільки міфи.

Музичний розвиток – це є вміння чути музику, слухати її і переводити в те, що нам є рідним, близьким і зрозумілим у навколишньому світі – в рух, дію, образ чи емоцію.

Музика розвиває абстрактне мислення, фізіологію тіла та нервової системи та соціальні навики.

Тетяна Дмитрів розповіла (відео) про досвід мами, яка сама займалася спортом і з 5-ти років віддала сина на спортивні гуртки. Вона радить раннім розвитком займатися від 3 років. Командний вид спорту розвиває дітей різнопланово. Зараз в гуртках створюють цікаві історії дітям та програми. Тренер має великий вплив на зацікавленість дитини.

До наступних зустрічей! Підписуйтесь на сторінку Спільноти Nravo Kids, щоб бути в курсі подій!