Об’ємна листівка і багато вирізалок

Сьогодні в Нравках на Вихідні розповімо як можна виготовити просту об’ємну листівку, а також покажемо проєкт на основі наших карпатських нравок-вирізалок. Буде багато практики вирізання ножицями, а також багато роботи з клеєм – те, що маленькі дітки просто обожнюють! 

блог Nravo Kids

Для початку – трошки теорії, як робити об’ємні листівки, в основі конструкції яких є звичайний паралелограм. Зрозумівши принцип, можна вигадувати власні цікаві відкритки без жодних планів чи схем!

блог Nravo Kids

Ілюстрація з книжки Pop-up: Design and paper mechanics.

Маємо основу листівки (ми взяли цупкий аркуш розміру А4 і зігнули навпіл), а також смужку, з якої будемо будувати наш паралелограм (в нас товщина смужки десь 2-3 см). Приблизно прикидаємо необхідну висоту смужки (В), а також наскільки далеко вона буде від основи (А) . Переконуємося, що наш паралелограм в закритому вигляді не вилазить за край основи листівки (відстань А має бути меншою, ніж відстань С на схемі).

блог Nravo Kids

Щоб листівка добре складалася, головне – правильно приклеїти смужку. Ось підказка, як це зробити без зайвої математики:

блог Nravo Kids

Ілюстрація з книжки Pop-up: Design and paper mechanics.

Якщо за нашим задумом смужка має бути розміщена так, як на малюнку (3), то щоб правильно приклеїти її ми просто перевертаємо її на 180 градусів, прикладаємо згином до згину листівки й відмічаємо олівчиком місце приклеювання. Тоді перевертаємо назад і можна приклеювати! Сподіваємося, що з фотографіями буде зрозуміліше :)Ось всі три смужки, які ми запланували вирівняні згинами до згину основи листівки, а олівчиком ми відмітили місце приклеювання.

блог Nravo Kids

А тут вони вже перевернуті, тобто готові до приклеювання. Видно, що в нас буде три об’єкти різної висоти і на різній відстані від фону: центральний – найближче до нас, а ті що справа та зліва трошки позаду.

блог Nravo Kids

І на цьому етапі можна було б вже все склеювати, якби ми не планували ще трошки прикрасити наш фон…Поки що відкладаємо теорію і наші паралелограми, а беремо в руки ножиці й починаємо практикуватися в різанні. Почати можна з простої вправи, що під силу навіть півторарічній дитині – нарізати на невеличкі шматочки картонні чи паперові смужки. Ці фрагментики “мозаїки” прикрасять наш білий фон. Розклеюємо “мозаїку” довільним чином. А тепер вже на цю красу кріпимо паралелограми. Дивіться, як вийшло:

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

А далі продовжуємо нашу ножице-розминку вже складнішою вправою – тепер треба повирізати персонажів та предмети для карпатського сюжету! Ми взяли два аркуші вирізалок з набору “Творчих нравок” – по розміру вони якраз підходять для нашої листівки формату А5.

блог Nravo Kids

Їх вирізати трошки складніше, ніж “чікати” смужки, на початках може знадобитися допомога і конструктивні поради мами! Але з часом малюку можна буде доручити вирізати самостійно! Коли всі необхідні об’єкти готові, приклеюємо їх до листівки і ось вона майже готова! :)

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

При бажанні ще декоруємо її зворотню сторону, щоб у закритому вигляді вона була не менш розкішна, ніж у відкритому:

блог Nravo Kids

Сподіваюся наш фотозвіт надихне вас на власні творчі шедеври! Великодні листівки, листівки до дня матері, чи просто листівки-сюрпризи “просто так”! Замість готових зображень-вирізалок можна малювати власні малюнки та робити цілі сюжети, наприклад про вашу сім’ю (малюки так люблять малювати маму-тата і себе!), чи про улюблених тварин, чи про курчаток до Пасхи.
Гарних вам творчих вихідних! І не перемикайтеся, нові ідеї в рубриці”Нравки на вихідні” тепер будуть з’являтися частіше! ;)