Мобільні ігри для наймолодших 1-3+ роки

Маємо гарну підбірку додатків для малюків від Наталі Табачин та Христі Слободян, які випробували зі своїми дітками програмки для наймолодших. Також більше матеріалів з Блогу Наталі Табачин на Womo.com.ua Коли діти підростають, вони люблять дивитися на свої фото, де вони ще малі, впізнавати себе. Ігри, з яких виростають діти, їм уже не цікаві, але вони пригадують своїх улюблених героїв, діляться з однолітками своїми враженнями, які з часом швидше всього затруться новими, яскравими подіями, знаннями. А десь всередині завжди залишається початкове пізнання світу, техніки, гри…Всі ці програмки випробували троє діток Ксеня, Святко і Даня. Спочатку їх “бавилися” ми, їхні мами, бо для дошкільнят, а тим більше дуже маленьких дітей, варто ретельно підбирати ігри на гаджетах. Далі ми дивилися, що подобається нашим малим у цих додатках. Зазвичай, діти люблять ділитися враженнями під час гри, то ж більшість ігор я і Христя бавилася разом з дітьми, коли їм було більше як рік.У нас з подругою Христею назбирався матеріал (більше півтори десятки перевірених ігор), яким можемо поділитися з батьками маленьких дітей.В описі кожного додатка вказую, в якому віці дітям було цікаво його бавитися, видавця (тут як і з автором книг — варто знати тих, хто створює якісний продукт) та де можна завантажити чи купити ці додатки.

Дітям від року до півтора-двох

“Ladybird Peekaboo” – хованка-відгадувалка англійською

Перша річ, яку моя подруга Христя купила донечці Ксені за порадою знайомих. Мої хлопці, як старші за віком, вже мали гру на планшеті. За словами Христі, програма не стала улюбленою у Ксені, але її перевага у доступній механіці, простому мінімалістичному інтерфейсі. Одним словом, гра справді доступна найменшим за функціоналом. “Думаю, якби вона ще й розмовляла не англійською, а зрозумілою малій мовою, то сподобалась би значно більше”, — поділилась Христя враженнями. У грі є на вибір чотири різних сцени: море, ферма, дикі тварини і транспортні засоби. Видавці вказують, що діти від 7 місяців можуть спробувати бавитись, у нас це було як мінімум вдвічі пізніше. І моїм хлопцям дуже подобалося.
Видавець: Penguin Books. Гру можна купити на Google Play та App Store.

блог Nravo Kids

“Peekaboo Toy Box” – коробка з несподіванкою

Мої хлопці хотіли побачити, що знаходиться всередині коробки з подарунком? Потішні іграшки вистрибували та дивували їх. Десь з півторарічного віку це було цікавою і потрібною їм забавкою. Святик і Даня пробували вгадати, яка іграшка вискочить з коробки :) Вони дізнавалися нові слова, проходячи невеличкі інтерактивні взаємодії, наповнювали ранній словниковий запас. Таку гру малюк може грати самостійно, тут немає реклами чи зовнішніх переходів. Тут діти, як справжні дослідники шукають свої іграшки й у програмі передбачено кілька десятків різних взаємодій та ситуацій з веселими анімаціями.Видавець: By Peapod Labs LLC. Гра доступна для покупки на App Store.

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

“Хто у горах?” – пізнавальна історія та мініігри

Наша рідна “Хто у горах?” в моїх хлопців не довго затрималася, бо на момент її запуску, діти з неї вже виросли. Ми рекомендуємо цей додаток для дітей від року до трьох.А маленькій Ксені відразу сподобалися персонажі, і дід Іван, і тваринки. Правда “в смак” до гри вона ввійшла вже значно пізніше. Зі слів Христі, спочатку Ксеня просила про допомогу мами, а десь з року і 9 місяців вона грала абсолютно самостійно, причому як простіший “кліпчик”, та і пазлики-крутилки “тваринки з третинки”.Гра дуже простенька, але водночас самобутня. З нашими карпатськими персонажами, народною музикою, зі справжнім дитячим голосом маленького хлопчика Михайлика.У додатку максимально простий функціонал, адаптований для вікової категорії 1-3 рочки. Подання матеріалу у формі гри – діалогу між мамою та дитиною сприяє реальній взаємодії батьків і дітей. А веселі анімації рухомих та озвучених персонажів просто створюють добрий настрій.

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

А ще можна безплатно завантажити Нравки – різноманітні творчі завдання для малюків з персонажами нашої гри. Гра доступна на App Store, Google Play, Windows Phone, історія “Хто у горах” у вільному доступі, додаткові мініігри платні. Видавець: Nravo Kids.

“Картки Домана” – картинки з назвами

Маю ще одну рекомендацію від Христі та Ксені. Це гра Картки Домана з тваринами та рослинами українською (озвучені й опубліковані Оксанкою і Славком Дяками, більше тут). Христя вмикала гру Ксені з річного віку, коли була проблема ввечері їхати кудись в автомобілі (мала погано переносила навіть короткі переїзди від бабці додому в темну пору доби). Маленька сама тицяла на картки, слухала назви. До речі, є і проста відеоверсія цих карток.

блог Nravo Kids
блог Nravo Kids

Окремі додатки створені для різних тем: фрукти, овочі, дикі та домашні тварини, різні речі.
Додатки є у вільному доступі на Google Play. Загалом, є чимало ігор такого типу в інтернет-магазинах. Видавець: VyaDya.

“Little Learners Play and Learn” – англомовна гра для найменших

Наші діти починали освоювати планшети з англомовними додатками. І це нас найбільше мотивувало робити щось своє. Бо українською на той час були якісні абетки, а для малюків нічого.Але поки що розкажу про наступну гру, випробувану Ксенею – Little Learners Play and Learn. Малюк клацає, а на екрані відбувається щось цікаве. Іграшки хитаються, тваринки їдять їжу. Гра коротенька (як і всі для зовсім маленьких дітей), але має дуже симпатичний дизайн, і Ксені подобалась довший час (особливо “хрумати” їжу пальцем обожнювала), бавилася десь після року.

Illustration

“Peekaboo, I See You!” – гра в хованки

Для півторарічних малюків ігри з серії Peekaboo – це саме те, що їм потрібно. Ще одна “шукалка”, вже більше схожа на реальну гру в хованки, яку бавилися наші діти.Кумедний герой щоразу ховається за одним із трьох предметів. В цій грі дуже веселі звуки, ну і досить гарно зроблені анімації/реакції на успішні пошуки героя. “Чесно кажучи, я так досі й не докупила платну частину гри, але навіть в рамках одного безкоштовного “світу”, Ксеня отримує масу задоволення від пошуків”, – описала її мама Христя на своєму блозі.

Illustration

Мої діти також бавилися усі ігри Peekaboo, згадані в огляді, у рік і три місяці, півтори року і десь до двох. Тут все просто і малим діткам цікаво, вони шукають, досліджують, працюють пальчиками.Видавець: Ticklemind AB. Завантажити частково доступну і в основному платну програму можна на Google Play та купити на App Store.

Більше про ігри для малюків можна почитати у дописі Христини з оглядом розвиткових додатків.