Правила дорожнього руху для дітей та батьків

Використайте 10 хвилин, щоб розповісти дітям основні правила поводження на дорозі. Хочеться, щоб наші діти знали, як подбати про себе на дорозі, куди б вони не поїхали на відпочинок чи вийшли на прогулянку біля дому, дорогою до школи. Адже на вулиці ми всі є учасниками дорожнього руху. І це як щоденна гігієна прописується у звичку, яка формує поведінку.Закріпити вивчене можна тільки самотужки. Але дітям потрібно нагадувати важливе, щоб освіжати це у їхній пам’яті. Nravo Kids популяризує правила дорожнього руху у друкованому наборі Творчих Нравок “Паперове містечко” — це настільна гра із завданнями на ПДР та купою викрійок для створення власного паперового містечка!

Illustration

І ще для батьків маємо такі картинки, з якими просто пояснити дітям, як пішохід має дбати про свою безпеку. Їх можна видрукувати (файли для друку тут) і в зручний час розглянути з дітьми. Звертання до дітей доброзичливе: достатньо повільно спокійно говорити, дивлячись в очі, можна проговорювати різні ситуації й наводити запитання, над яким дитина зможе подумати, щоб знайти відповідь.

Illustration

1. Пішоходи ходять тільки по тротуарах. Старайся триматися правої сторони, щоб не було “корків” ще й на тротуарах!2. Переходь дорогу тільки по “зебрі”, тримаючи маму чи тата за руку. Звертай увагу, де є підземні переходи, вони безпечніші.3. Зелене світло на світлофорі дозволяє тобі переходити дорогу. Перед тим, як ступати на перехід, завжди дивись спочатку наліво, потім вправо, чи вільний шлях.4. На зупинці почекай поки автобус від’їде, щоб перейти дорогу по “зебрі”. Обходити транспорт треба лише спереду.5. Виїжджати на велосипедну доріжку зможеш, коли тобі буде 14 років. До цього часу кататися можна тільки під наглядом дорослих на безпечній території.

Illustration

Розширені правила для безпеки дітей на дорозіЦе додаткова інформація для активних батьків, хто бажає більше розповісти діткам про правила дорожнього руху для дітей.
1. Перебігати вулицю перед транспортом, який їде, — небезпечно для життя. Навіть на зелене світло світлофора на перехід вибігати не можна.2. Чому не можна гратися і бігати біля транспорту, що стоїть у дворі? В ньому можуть відмовити гальма.3. Чіплятись за рухомий автотранспорт чи навіть торкатися до нього небезпечно.4. Грати в сніжки чи футбол на тротуарах і рухомій частині вулиці небезпечно. Навіть дуже вправний водій не може одразу зупинити машину, особливо на слизькій дорозі.5. Не можна кататися на санчатах, лижах і ковзанах поблизу дороги.6. Червоний і жовтий сигнали світлофора означають, що йти заборонено. Обов’язково дочекайся на зелене світло.7. За містом треба ходити узбіччям назустріч автомобілям, що рухаються, для того, щоб вчасно їх побачити та поступитись дорогою.

Illustration

Правила для пасажирів громадського транспорту
1. Перебуваючи в автобусі, трамваї чи тролейбусі старайся не стояти біля дверей, щоб не заважати пасажирам заходити або виходити з транспорту.2. Заходити треба через двері з написом “Вхід”, а виходити — через двері з написом “Вихід”.3. Забороняється відволікати розмовами водія під час руху транспорту.4. В громадському транспорті не можна перевозити вантажі, що мають неприємний запах або можуть забруднити пасажирів.5. Слідкуй за тим, щоб не притулятися до дверей під час руху, а також коли вони відкриваються чи зачиняються.6. Не можна визирати з вікон громадського транспорту, щоб не зашкодити собі чи комусь.7. Після виходу з трамвая, треба знайти пішохідний перехід. Тільки там слід переходити дорогу, обходячи транспорт обов’язково лише спереду.
Правила для батьків за кермомЯкими будуть сучасні діти водіями залежить тільки від того, який приклад їм вже зараз показують батьки. Тому маємо коротеньку довідку і для водіїв. Перебуваючи за кермом, слід:● дотримуватися чистоти на проїзній частині та обочині поряд з автомобільною дорогою;● під час руху на мотоциклі чи мопеді бути в застебнутому мотошоломі й не перевозити пасажирів без застебнутих мотошоломів;● бути уважним, стежити за ситуацією на дорозі, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу;● не відволікатися від керування автомобілем розмовами телефоном чи додатковими діями;● не сідати за кермо у нетверезому стані чи під час сильної втоми, поганого самопочуття;● користуватися ременями безпеки та привчати до цього маленьких пасажирів;● дотримуватися ПДР для безпеки пасажирів свого автомобіля та кожного учасника дорожнього руху.

Illustration

Правила перевезення дітей у транспорті
Згідно з ПДР 2016-го року, за правилами транспортування дітей автовласники мають дотримуватися максимального рівня безпеки під час експлуатації автомобіля.
1. Для дітей до 10 років, не залежно від місця їхнього сидіння в автомобілі, необхідно придбати дитячий утримуючий пристрій. Модель та розміри пристрою повинні відповідати віку і росту дитини.2. Допускається транспортування дітей віком до 12 років на передньому пасажирському сидінні авто, при наявності автокрісла. При встановленні автокрісла на переднє місце необхідно враховувати кілька моментів: обов’язково потрібно відключити подушку безпеки, та слід пам’ятати, що саме переднє місце для пасажирів відноситься до найбільш небезпечних в авто.3. Для перевезення малюків до одного року, необхідна спеціальна автолюлька, в якій малюк розташовується в горизонтальному положенні. Встановити автолюльку можливо лише на задньому пасажирському місці.4. Для дитини віком до 1,5 років (вагою до 13 кг) підходить крісло-кокон. Воно встановлюється проти напрямку руху.5. Діти віком 4-6-ти років з масою тіла до 22 кг та 6-ти-12-ти років з масою тіла 22-36 кг їздять у спеціальних автокріслах, які необхідно пристібати ще й ременями безпеки самого авто.6. Згідно з поправками до ПДР від січня 2015 року для перевезення дитини зростом вище 150 см не потрібно дитячий утримуючий пристрій.7. Перевезення організованої групи дітей (більш як вісім) допускається лише автобусом.Усім приємного і комфортного руху, дбаймо про безпеку один одного!