УКР
Розмова з Фест Файним Татом — Андрієм Худо. Чоловічий погляд на батьківство, бізнес та емоції. Говоримо про дитяче виховання, роль мами й дружини, сімейні подорожі та людські цінності. Відкриваємо вам чудового батька, позитивну людину, лідера та успішного бізнесмена.
Андрію, я так думаю, що ти вважаєш себе успішним. Скажи, коли прийшло таке відчуття: “Так, я успішний!”Ти знаєш, коли ділишся успіхом, то він й притягується до тебе по життю. Якщо ти оптиміст і ставиш перед собою високі цілі, ти їх досягаєш. Далі ставиш наступні й рухаєшся вперед. Тому не можна сказати, що в якийсь момент я сказав: “От тепер я успішний.” Як мені пригадується, коли почав ходити в школу, то в першому класі в мене були четвірки та п’ятірки. Я так подивився: ну треба ж підтягнутися. І поставив собі задачу вчитися відмінно — вже з другого і до четвертого класу в мене були похвальні грамоти, з усіх предметів п’ятірки.Потім змінив школу і попав у інше середовище: футбол, вулиця, дискотеки… П’ятий перескочив, а після 6-го знов четвірки пішли. І я так знову відчув: щось я не встигаю, треба підтягнутися в навчанні. Взявся за навчання і з 9-го класу до 11-го впевнено тримався на 5 — і золота медаль в школі. Така от історія. І аналогічно, коли пішов на фінанси й кредит в університет Франка. Те саме з роботою. Моя перша робота була в “Галнафогазі”. Я прийшов фінансовим аналітиком, а закінчував інвестиційним директором і учасником Наглядових рад компаній концерну. Це все тому, що хочеться рухатися вперед. З цим відчуттям йду через усе життя.
Скажи, хто тебе надихає на те, що ти робиш? Відомі люди, сім’я, кумири, власні амбіції, мрії…Це такий внутрішній мотор. Коли ти досягаєш чогось, то бачиш наступну мету. Якщо говорити про надихання, то в мене такий ритм роботи, що доводиться дуже активно працювати. Драйвуєш-драйвуєш і тоді бум — поїхав відпочивати. А коли вже відпочиваєш, щось дивишся, хапаєш, бачиш, як живуть інші люди, які інноваційні напрямки розвиваються. Наприклад, Ілон Маск. Створив Tesla. Це зовсім інша машина. Думаю, вау, ну це ж інноваційно, треба спробувати. Купив собі. Вважаю, що це справді добре, це зовсім інша філософія, ніж водіння звичайної машини.Найбільше мене надихають подорожі та внутрішній драйв, енергія від руху, відкриття для себе інновацій з цілого світу. І ті топлідери дають поштовх. Дивишся на Бренсона, на те, що він робить, на Ілона Маска. Я от думаю, що треба світову компанію зробити, а чувак думає, як колонізувати Марс. І тоді так окей, мені є ще до чого тягнутися :) Треба підіймати планку.
Ти розповідаєш про подорожі як щось улюблене, скажи, які в тебе є хобі, заняття для душі?Це стиль життя такий — драйв на роботі, драйв у подорожах. Звичайно у міксі з відпочинком. Якщо ж говорити про хобі, то я люблю настільний теніс пограти, плаваю зранку. Напевно, одним з основних хобі є туризм. Соцмережі, мабуть, вже також хобі, яке переросло в стиль життя. За версією ICTV я навіть в TOP-10 бізнес-блогерів України :)
Закінчиться тим, що ти будеш отримувати прибуток від блогерства :)Дасться чути :) Мене там Балашов випередив, а я на другому місці був. Балашов дуже активний і він ще й про політику пише. А я в політику не лізу, то я такий, як я є :)
«!FEST» — це холдинг емоцій. Андрію, чим для тебе є емоції в житті, в бізнесі, в щоденності?Ми колись визначали місію для компанії — творити унікальний простір позитивних емоцій і вражень, робити себе, місто, країну кращими. От ці позитивні емоції, як я собі визначив, ти розкручуєш всюди. Ти твориш позитив навколо себе, шукаєш його. Насправді це і є твоя місія.Ми от зараз з тобою говоримо. Це ж позитивні емоції. Давно не бачилися, поговорили й щось качнуло позитивом. І так само в роботі, в сім’ї, всюди в житті ти стараєшся створювати позитив. Звичайно, що приходить різний негатив. І ти стараєшся його сприймати таким, як є, розв'язувати цю проблему. А якщо це щось зовсім зі сторони заходить, то стараєшся це від себе відігнати.Напевно, у житті так є, що людина, яка генерує позитив, до себе також позитив і притягує. Це як магніти. І стосовно емоцій у мене така установка: творити позитив, унікальні враження. Це ж у Фейсбуці додалися нові опції для лайків і тепер, коли мене щось здивує, я можу поставити смайл “вау”! :)
Звідки ви берете ідеї для проєктів «!FEST», яких є дуже багато? Це також пов’язано з емоціями?Дійсно, всього є вже дуже багато і це по-різному відбувалось. Звичайно, коли ти робиш багато проєктів, буде різна статистика. В нас більшість проєктів вистрілюють. Але, як ми робимо відбір проєкту? По-перше, ідея має чіпляти мене і моїх партнерів. Ми дивимося, чи це те, що нас вражає. І всі проєкти мають сходитись з нашою місією, вони мають нести ці позитивні емоції. Це основний і поверхневий відбір.Потім переходиш на інші важливі моменти, які є не менш важливі за ідеї. Можливо, зараз вони є важливішими для мене. Це ті люди, з ким ти будеш реалізовувати проєкт. Частину проєктів ми реалізовуємо через партнерство. У нас є різні управляючі партнери, яких ми залучаємо в наше середовище холдингу емоцій «!FEST».Це спрацьовує, якщо ти на одній хвилі з партнерами, якщо у вас спільна система цінностей і якщо вас об’єднує ця ідея. Наприклад, Наталя хотіла робити шоколадні цукерки, а Юрко — варити пиво. Ці ідеї втілилися в життя. Це прикольно, бо коли людина любить свою справу, коли вона від неї кайфує, тоді вона буде успішна.Звичайно, є третій момент. Ми рахуємо цифри, робимо бізнес-моделі й загалом це все умовно, бо ти ж робиш припущення по кожному бізнес-проєкту, є складові частини для реалізації проєкту. Тобі важливо, щоб ти вибудував ті припущення, в які ти віриш. Бо сказати стовідсотково впевнено, що ти так заклав і от так бізнес-модель точно спрацює, це нереально.Колись на початках, у ресторанах, нам було важко, ми не вгадували чи з сумою інвестицій, чи з реалізацією в майбутньому. Але з досвідом в тебе більше статистики й коли ти робиш двадцятий ресторан, чи тридцяту майстерню шоколаду, ти вже можеш плюс-мінус сказати, що і як буде продаватися, за скільки часу окупляться інвестиції. Це все приходить з досвідом.
З якими людьми тобі комфортно працювати? Що ти цінуєш в працівниках, співробітниках?Важливо, щоб збігалася система цінностей. Друге, щоб у людях була ініціативність та ентузіазм робити нові справи. Як кажуть, щоб очі горіли й люди хотіли йти на роботу, щоб їм це було в кайф. Так само як нам приємно робити проєкти. Оце важливо. І насправді для мене базова річ, це також до системи цінностей відноситься, чесність, порядність людини, щирі відносини — це ключове. В житті буває різне. Інколи шляхи можуть розійтися, але я ціную, коли людина відверто про це каже. Хтось хоче себе в чому спробувати, ще десь попрацювати.
Добре, тепер поговоримо про те, який ти тато.Я про це мало говорю зазвичай.