УКР
Як будете у Шанхаї, заходьте в гості — у нас є, де зупинитися. Отаку пропозицію нам зробила радісна і приємна мама Ірина Невожай — власниця турагенства з дитячих подорожей “Мама Тревел”. І ми вже гостримо лижі на Азію :) Бо, як розповіла Ірина, там є чимало цікавого як для дітей, так і для дорослих. Але сьогоднішня розмова саме про дитячі подорожі та усе, що з ними пов’язано. І нам дуже пощастило знайти справжнього експерта і по-материнському уважну дослідницю дитячих мандрівок.
Ірино, твоє туристичне бюро займається лише подорожами батьків з дітьми. Що тебе надихнуло на вибір такого напрямку в туризмі? І як усе починалося?Я вже багато років, ще до заміжжя, працювала в туризмі. Це був напрямок прийому гостей-іноземців в Україні, у Києві. А вже після того, як народилася дочка — почалися зміни. Спочатку не було такої ідеї: робити туристичне бюро, а просто хотілося далі працювати, але не виходити повністю з декрету. І я думала, що буду продовжувати працювати на прийом, але потім захотіла сама поїхати на відпочинок з сім’єю. Але у мене була така велика проблема — у нас донька-алергетик — у неї починалися різні алергії і я дуже боялася за неї. Тому що дуже важко зрозуміти, на що саме алергія у маленької дитини: чи на продукти, чи на пил, чи на тварин якихось. І чоловік у мене також алергетик, тому це для нас було дуже болючим питанням.Ще я боялася з дочкою кудись далеко виїжджати, бо у нас ще і з харчуванням були великі проблеми. Можна було вживати тільки домашню та дієтичну їжу: кролика чи курку. І я дуже переживала за це все. Але влітку звичайно ж хотілося показати дитині море. І я почала звертатися у турагентства, щоб мені допомогли знайти та підказали, куди найкраще поїхати. Найчастіше мені просто давали список готелів і казали: “Тут all inclusive. Бери та їдь!” Але у мене виникало дуже багато запитань: яке там харчування, чи є у них аптека, як мінімум, які у них басейни? І переконливо ніхто не зміг мені розповісти про усі ці дрібниці.Тоді я вирішила, що потрібно самій шукати. І якщо я вже хочу працювати в туризмі, то можу реалізовуватися у цьому напрямку. Так ідея з’явилася. І я вже почала шукати компанії, які можуть організовувати поїздки з дітьми. Я не знайшла нікого, хто б займався саме цим і от так я перейшла від просто ідеї до поступового втілення. У мене залишилося багато знайомих в туризмі та так з їх допомогою я почала свою справу.
Як ви вибираєте країни і як плануєте подорожі, можеш розповісти?Ми самі зараз подорожуємо по Азії. Так склалося, що чоловік отримав контракт у Китаї. І ми за ним переїхали. З кількарічною дитиною можна мандрувати куди завгодно) І Азія мені дуже подобається. Але, перше питання, що постає: чим годувати дитину? Тому що їжа дуже відрізняється, і тут дуже люблять гостре. Але це все вирішується. З дитиною можна й у Тайланд вирушати. Зараз ми їдемо у Малайзію. Також можу рекомендувати ці країни, бо сама вже дуже багато про це прочитала і вже сама тут живу. Тому в Азію з дитиною також можна їхати.І зараз я стала вже спокійна. Тому що я знаю: що зі мною має бути, який пакет ліків приблизно, якщо виникне така потреба. Я вже можу їхати у будь-яку країну світу з донькою.За інформацією про вибір країни батьки можуть звертатися у наше бюро. Все залежить від того, який у них досвід і куди вони вже їздили. По-перше, я розмовляю з мамами. Дізнаюся усю потрібну інформацію: який вік дитини, як мама ставиться до подорожі? Переважно, потрібний індивідуальний підхід до кожного, бо потрібно побачити, як люди налаштовані на подорож.
А інформацію про необхідні ліки батькам варто шукати в інтернеті? Чи є кращі інші джерела?Я стараюся більше читати англомовні ресурси. Якщо у мам є така можливість — читати самій або перекладати, — то краще англійською. Бо там більше практики. Наші також пишуть. Там можна прочитати та про ліки також, але про міста, і як краще подорожувати з дитиною — найкраще читати на іноземних сайтах.І якщо я сама кудись збираюсь, то дивлюся такі сайти й читаю більше про країну, харчування, культуру, і які там є загрози чи можливі інфекції під час туристичного сезону.