Що ми можемо подарувати нашим дітям, окрім iPad’а?

блог Nravo Kids

Учора побували на відкритій лекції “Батьківство в ХХІ столітті: що ми можемо подарувати нашим дітям, окрім iPad’а?”Олег Романчук, дитячий психіатр та психотерапевт, директор Інституту психічного здоров’я Українського Католицького Університету розповів, що потрібно дітям, окрім модерних гаджетів, і що повинні знати сучасні батьки.
Чим ми хочемо оточити своїх дітей?Коли діти мають добрі стосунки з батьками, то iPadи їм підуть на користь, але якщо цієї складової нема, то сучасні пристрої стають основним місцем, де дітям комфортно.За словами Олега Романчука, зараз усі люди заклопотані, тому на виховання дітей залишається все менше часу. І якщо не приділяти уваги саме особистісному розвитку дітей, виросте нове покоління людей – технічно обізнаних, але не здатних до побудови стосунків з іншими.У мене є проста порада для батьків, зазначив лектор: “Порадуйте дітям корені, коли вони маленькі та крила, коли вони виросли.” Простими словами це означає дати дитині те, що вона потребує в дитинстві та у дорослому віці. Тоді дитина виростає зрілою особистістю. Як відзначив Олег Романчук, бути вповні людиною означає вміти створювати стосунки та зв’язки з іншими і при цьому залишатися собою.”Ми самі визначаємо, чим ми хочемо оточити своїх дітей: відчуттям потрібності, власної важливості та цікавості у житті чи бажанням зануритися у окремий світ.
Що потрібно дітям?Відчуття безпеки. У розумінні дитини це означає, що вона може довіряти і не боятися, що про неї забудуть.Емоційний зв’язок. Радість від спільно проведеного часу з батьками, спільні заняття.Повага. Сприйняття дитини такою, якою вона є. Тоді у дитини формується гідність. Інакше, дитина буде ставити собі умови — здобуття медалей, багатства для власної значимості.Дозвіл на автентичність. Дитині важливо бути собою, мати волю для висловлювання.Дисципліна. Батьки допомагають зрозуміти, що інші люди важливі, і є межа, де свобода дитини закінчується.Навчитися розкривати свої здібності. Діти колосально реалізуються у творчості і потребують умов для втілення своїх можливостей.На основі задоволення усіх цих потреб формується карта особистості для здорового способу життя.
Як це: бути добрими батьками?Зрілість батьків, це визнання — у моєму серці є місце для дитини, без жодної іншої потреби. Як пояснив Олег Романчук, те ким ми є, найважливіше у визначенні того, якими ми є батьками. І це не настільки залежить від кількості прочитаної літератури, консультації у професіоналів, скільки від роботи над собою і готовністю бути добрими батьками.

блог Nravo Kids

Те, що мають добрі батьки:
1) Здатність бути уважним до дітей.
2) Розуміти потреби дитини і правильно їх інтерпретувати.
3) Здатність належно і вчасно відповісти на потреби дитини.
4) Здатність будувати близькі стосунки, не обмежуючи ні власної індивідуальності, ні іншої особи.
Інгрендієнти доброго дитинства:
1) Відчуття безпеки. Це можуть дати своїй дитині тільки батьки навіть своєю присутністю.
2) Радість бути разом. Коли люди щось разом роблять, то вони і діляться тим, що думають і відчувають.
3) Цікавість, бажання спілкуватися та розуміти. Діти осмислюють життя і хочуть, щоб батьки були гідами.
4) Супровід у дослідженні світу. Батьки допомагають вивчати сучасні технології, що є додатком для здобуття доброї освіти та вимогою сучасності.
На майбутнє.Наша суспільна модель прив’язаності була у минулому столітті небезпечною. У цій системі людям не відомо, що таке гідність і як жити за правилами чесності. Якщо ми хочемо виховати інших дітей, нам потрібно зцілювати своє минуле. Це багато років роботи над собою, над стосунками. Інколи потрібно перевиховати себе, щоб виховувати своїх дітей.