Створення розвиваючих ігор для себе маленьких

Стаття для батьків, які хочуть знати, що відбувається на ринку дитячих ігор, та для усіх розробників розвиваючого ігрового контенту для дітей. Першим не завадить дізнатися, як з користю застосовувати новинки та в чому ж плюси ігор, розуміти, які ігри кращі й більш потрібні дітям. Другим, хто створює цей продукт, варто знати вже перевірені досвідом методи успішних компаній, сучасні тенденції та принципи створення якісних дитячих ігор.
Ненсі Макінтайр
Немає жодних сумнівів, що ми, дотичні до індустрії ігор люди, є надзвичайно обізнаними в тому, які ігри подобаються нашим дітям. Ми пам’ятаємо, що саме захоплювало нас в дитинстві, і не можемо втриматись від залучення своїх дітей до наших власних уподобань. Але як “відповідальні батьки”, ми також хочемо, щоб діти вчилися новому, хоча б в окремих іграх, які вони грають.
Зіткнення цих, певною мірою протилежних боків нашого життя призводить до того, що термін “розвиваючі ігри” вже не викликає у нас нестерпного бажання позіхнути. Насправді все зростаюча кількість розробників настільки захопились пізнавальними інтересами своїх дітей до ігор, що зараз самі експериментують зі створенням розвиваючих ігор. Частково через це навчально-розвиваюча категорія ігор стрімко зростає у всьому світі. За прогнозами, ця індустрія буде налічувати 2,3 млрд. доларів до 2017 року.
Ще однією причиною зростання цієї індустрії є те, що вчителі нарешті, а у багатьох випадках навіть із задоволенням, почали використовувати ігри як навчальні засоби. Менше ніж 10 років тому батьки і вчителі рішуче, показово засуджували подібне святотатство! “Ігри не можуть сприяти розвитку відповідальної навчальної поведінки; вони зроблять наших дітей жорстокими і бездумними!” Але, що цікаво, нещодавнє дослідження Педіатричного журналу виявило, що граючись до години часу, дитина розвивається у соціальному плані, бо гра вчить розв’язувати різні типи проблем.
Дивовижно, як швидко навчальна індустрія повністю змінила точку зору. В червні Центр Джоан Ганз Куні опублікував дослідження, яке вивчало цифрові ігри в класах. Вони дізнались, що ігри стали звичною частиною навчального плану багатьох вчителів. 55 відсотків використовують ігри в класах мінімум один раз на тиждень. Стаціонарні комп’ютери наразі залишаються головним інструментом, але три чверті вчителів відзначають надзвичайне зростання використання планшетів. Здебільшого завдяки значному дослідженню навчальної поведінки та участі розробників у створенні крутих програм.
І дійсно, багато дітей із труднощами у навчанні отримують знання і вміння саме із цікавих розвиваючих ігор. Сьогодні ці розвиваючі ігри й додатки особливо заохочуються на період канікул, а також для позакласного навчання. І це є великим здобутком: батьки, вчителі, геймери й розробники об’єднались і створили новий напрямок, що тільки розпочинає свій розвиток.
Його характерною ознакою є здорові партнерські відносини із розробниками ігор, і ця спільнота швидко розростається. Як розробникам все правильно розрахувати? Хто зможе успішно вийти на загальний ринок? На нашу думку, це будуть розробники, які:● розуміють дитячу поведінку,● знають, що цікавить конкретні вікові категорії,● можуть розважати інноваційними способами,● знають, як заохотити гравців так, щоб вони хотіли продовжити гру далі.● Ну і до того ж свої бали в об’ємах продажу додадуть ігри, що вразили батьків і вчителів.

блог Nravo Kids

Виділяють чотири основних принципи створення Успішних Розвиваючих ігор для маленьких себе:
1. Винагороджуйте дітей.Один із розробників, з яким ми працювали, Дерек Ломас із Плейтауер Лебз (Playpower Labs) каже, що більшість його ігор оснащені позитивним підкріпленням.“Ми знаємо, наскільки важливим є запал для певних вікових груп, і ми даємо винагороду із певним проміжком часу – навіть якщо він здається дорослим занадто частим. Насправді діти рідко втрачають цікавість, коли щось є занадто легким. Ми дозволяємо їм мати такий успіх у грі”, – розповідає розробник.Ломас також додає: “Головним елементом наших ігор є повторення. Така концепція може звучати нудно чи нелогічно, але ми знайшли баланс, який робить дітей щасливими та зацікавленими. Ніколи не кидайте їх сам на сам із труднощами, і переконайтесь, що на етапі, коли дитина ще не надто захопилась, вона відчуває певні досягнення. І саме тоді ми пропонуємо нові випробування.
2. Використовуйте розважальний фактор.Звісно, зміст слова “розвага” є неосяжним, але саме він є фундаментом створення гри, в яку діти гратимуть знову і знову; і він сприятиме натхненному навчанню. Це працює і з дорослими також! Коли ми винаймаємо розробника, ми ставимо за мету створити гру, в яку хочеться грати знов і знов. Ми бачили дивовижні розвиваючі ігри, які мають чудовий навчальний ефект, але не підходять непосидючій дитині, яка перемикнеться на повністю розважальну гру, щойно батьки відвернуться. Розвиваючі ігри мають на меті зацікавлювати всю сім’ю і дозволяти усім розвиватися разом. Існує дуже багато відволікаючих факторів, які моментально переведуть дитячу увагу, якщо гра не розважає. Розвиваючі ігри, що вміють зацікавити, можуть привити любов до навчання навіть у найбільш вибагливих і перебірливих дітей, а отже їхній віддалений ефект є величезним.
3. Усвідомлюйте, що дитячі “навчальні” особистості відрізняються.Цей банальний факт все ускладнює! Але також тримає у постійному життєвому тонусі. Діти швидко ростуть; існують культурні відмінності; кожна конкретна дитина любить щось своє. Це стосується навіть використання кольорів, зовнішнього вигляду та інших візуальних ефектів, які відрізняються в залежності від наших смаків.Подумайте, на який тип навчальної особистості ви орієнтуєтесь, створюючи свої ігри. Згадайте, якою дитиною були ви самі. Спостерігайте за своїми й чужими дітьми і їхніми унікальними особливостями. Наприклад, одним дітям подобається колекціонування. Інших цікавлять нагороди. Інші просто люблять будувати та підривати (згадайте Minecraft). Ще інші просто хочуть вивчати певні теми маленькими порціями за раз. Один із наших партнерів, компанія Tiny Tap, створила платформу, що дозволяє розробникам і вчителям створювати ігри для певної дитячої аудиторії. Оцініть свої сильні сторони й сфокусуйтесь на певному сегменті, адже жодна розвиваюча гра не задовольнить смаки кожного.
4. Розумійте процес навчання: залучіться підтримкою консультанта чи партнера, що розуміється на сучасних освітніх стилях та цифрових розвиваючих методиках. Більшість хороших вчителів знають, яка методика працює, але в них нема певних вмінь для створення захоплюючого продукту, які є в розробників ігор.Ми працюємо з розробниками, які мають досвід і талант в обидвох сферах одразу – у навчанні, і у розвагах. Їхні результати є набагато кращими. Багато з них акредитовані освітніми організаціями та мають низку відзнак і нагород. Наприклад, розробники з компанії Yummico володіють як навчальними ноу-хау, так і креативністю творців мультсеріалу Булькіни Підказки. Компанія Playtower Labs створює математичні ігри під егідою Фонду Макартурів. Існує безліч чудових прикладів.Створення розвиваючих ігор не є точною наукою. Так само як і геймерська індустрія загалом. Щоб втриматись на її вершині, потрібно стежити за навчальними трендами, вчитись в успішних продавців подібної продукції, спостерігати за успішними ігровими тенденціями і темами, що базуються на різних локаціях і вікових категоріях.Щоб виділитись у переповненій ніші й здобути успіх, переконайтесь, що ви приносите на ринок щось справді новаторське. І на останок, пригадайте свою внутрішню дитину і подумайте, що б вам сподобалось, якби ви були малюком у 2014 році.Невпинне зростання часу, проведеного дітьми – навіть трирічними – перед екранами, стало неодмінним фактором нашого життя, і йому необов’язково ставати негативом. Це швидше величезна можливість для того, щоб глобальна нація дітей стала розумною, рішучою і підготовленою. Зараз якраз влучний час для розробників розвиваючих ігор бути в тренді, і ні в кого не виникає сумнівів, що потреби ринку таких ігор будуть тільки зростати. Не кажучи про те, що спроби зробити час, проведений перед екранами, значущим, приносять винагороду.
Переклад Анни Фомінової