УКР
Стаття для батьків, які хочуть знати, що відбувається на ринку дитячих ігор, та для усіх розробників розвиваючого ігрового контенту для дітей. Першим не завадить дізнатися, як з користю застосовувати новинки та в чому ж плюси ігор, розуміти, які ігри кращі й більш потрібні дітям. Другим, хто створює цей продукт, варто знати вже перевірені досвідом методи успішних компаній, сучасні тенденції та принципи створення якісних дитячих ігор.
Ненсі Макінтайр
Немає жодних сумнівів, що ми, дотичні до індустрії ігор люди, є надзвичайно обізнаними в тому, які ігри подобаються нашим дітям. Ми пам’ятаємо, що саме захоплювало нас в дитинстві, і не можемо втриматись від залучення своїх дітей до наших власних уподобань. Але як “відповідальні батьки”, ми також хочемо, щоб діти вчилися новому, хоча б в окремих іграх, які вони грають.
Зіткнення цих, певною мірою протилежних боків нашого життя призводить до того, що термін “розвиваючі ігри” вже не викликає у нас нестерпного бажання позіхнути. Насправді все зростаюча кількість розробників настільки захопились пізнавальними інтересами своїх дітей до ігор, що зараз самі експериментують зі створенням розвиваючих ігор. Частково через це навчально-розвиваюча категорія ігор стрімко зростає у всьому світі. За прогнозами, ця індустрія буде налічувати 2,3 млрд. доларів до 2017 року.
Ще однією причиною зростання цієї індустрії є те, що вчителі нарешті, а у багатьох випадках навіть із задоволенням, почали використовувати ігри як навчальні засоби. Менше ніж 10 років тому батьки і вчителі рішуче, показово засуджували подібне святотатство! “Ігри не можуть сприяти розвитку відповідальної навчальної поведінки; вони зроблять наших дітей жорстокими і бездумними!” Але, що цікаво, нещодавнє дослідження Педіатричного журналу виявило, що граючись до години часу, дитина розвивається у соціальному плані, бо гра вчить розв’язувати різні типи проблем.
Дивовижно, як швидко навчальна індустрія повністю змінила точку зору. В червні Центр Джоан Ганз Куні опублікував дослідження, яке вивчало цифрові ігри в класах. Вони дізнались, що ігри стали звичною частиною навчального плану багатьох вчителів. 55 відсотків використовують ігри в класах мінімум один раз на тиждень. Стаціонарні комп’ютери наразі залишаються головним інструментом, але три чверті вчителів відзначають надзвичайне зростання використання планшетів. Здебільшого завдяки значному дослідженню навчальної поведінки та участі розробників у створенні крутих програм.
І дійсно, багато дітей із труднощами у навчанні отримують знання і вміння саме із цікавих розвиваючих ігор. Сьогодні ці розвиваючі ігри й додатки особливо заохочуються на період канікул, а також для позакласного навчання. І це є великим здобутком: батьки, вчителі, геймери й розробники об’єднались і створили новий напрямок, що тільки розпочинає свій розвиток.
Його характерною ознакою є здорові партнерські відносини із розробниками ігор, і ця спільнота швидко розростається. Як розробникам все правильно розрахувати? Хто зможе успішно вийти на загальний ринок? На нашу думку, це будуть розробники, які:● розуміють дитячу поведінку,● знають, що цікавить конкретні вікові категорії,● можуть розважати інноваційними способами,● знають, як заохотити гравців так, щоб вони хотіли продовжити гру далі.● Ну і до того ж свої бали в об’ємах продажу додадуть ігри, що вразили батьків і вчителів.